W Stalowej Woli

Dwoje radnych zmieniło barwy partyjne

Dwoje radnych zmieniło barwy partyjne

Urszula Serafin – Bąk i Lucjan Małek, radni Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którzy startowali w ostatnich wyborach samorządowych z komitetu Andrzeja Szlęzaka, obecnie należą do miejskich struktur Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina. Klub tej partii końcem marca tego roku powstał w Stalowej Woli.

Jednym z jego inicjatorów był radny Lucjan Małek, który jest szefem tych miejskich struktur. Jak zaznacza partia ta jest koalicjantem PiS. Oznacza to, że dotychczas dwójka tych radnych była niejako w opozycji, a teraz są koalicjantami w radzie.
Tak radny Małek, jak i radna Serafin-Bąk, startowali z komitetu byłego prezydenta. Jak zaznacza Lucjan Małek, były tam osoby zróżnicowane politycznie, należące do różnych opcji. – Ja reprezentowałem to prawe skrzydło, podobnie jak Urszula Serafin-Bąk. W związku z tym, kiedy zaistniała możliwość by utworzyć koło Zjednoczonej Prawicy, zgłosiłem akces – wyjaśnia.
Jak podkreśla, bardo istotną kwestią jest to, że są inne zasady funkcjonowania Rady Miasta w ramach jednomandatowy okręgów wyborczych. –  Biorąc pod uwagę przede wszystkim dobro moich wyborców, którzy mnie wybrali, uznałem, że pracując z Radą Miasta i współpracując  z prezydentem, osiągnę więcej, niż będąc w opozycji, której w zasadzie jednak nie ma. Rada nie jest od tego, żeby politykować tylko my, przede wszystkim  mamy dbać o o interesy mieszkańców i to robimy. A można osiągnąć więcej współpracując niż wojując – stwierdza.
Koło miejskie partii, które oficjalnie zostało zarejestrowane 29 marca liczy na razie kilka osób ze Stalowej Woli, które reprezentują bardzo różne środowiska. Obecnie te struktury są na etapie rozwoju.

Oboje radni wstąpili też do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Stalowej Woli, co zostało ogłoszone podczas wczorajszej sesji.

Joanna Piechuta  

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021