W Stalowej Woli

Dyrektor żłobka poszukiwany

Dyrektor żłobka poszukiwany

Został ogłoszony drugi konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli.  Zainteresowani kandydaci mają czas do 17 marca na składnie aplikacji.

Pierwszy konkurs został ogłoszony w październiku ubiegłego roku. Wtedy wpłynęły trzy kandydatury, jednak nie został rozstrzygnięty. Wszystkie osoby spełniały wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu, ale już na podstawie przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych nie została wybrana żadna.

Nowy żłobek powstał w ramach rządowego programu Maluch, który zakładał, że otwarcie tej placówki ma nastąpić w ubiegłym roku. Aby mogła zacząć funkcjonować konieczne było skompletowanie kadry, a to zadanie należało do dyrektora. Dlatego też prezydent zdecydował o powołaniu na to stanowisko pracownika Urzędu Miasta. Na pierwsze miesiące funkcjonowania żłobka na dyrektora została wyznaczona Agata Maciurzyńska, pracownik kancelarii prezydenta, Miała ona zająć się organizacją pracy żłobka i została powołana do marca tego roku.

Obecnie został ogłoszony ponowny konkurs na dyrektora. Kandydaci na to stanowisko muszą spełnić takie niezbędne wymagania jak m.in.: posiadać wykształcenie wyższe, mieć pięcioletni staż pracy i minimum trzyletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Ponadto osoby starające się o tę pracę nie mogą być pozbawieni władzy rodzicielskiej, tak obecnie jak i w przeszłości, a jeśli mają nałożony obowiązek alimentacyjny, to muszą go wypełniać.
Preferowane dodatkowe kwalifikacje, to m.in.: znajomość przepisów ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, ustawy o finansach publicznych, pracownikach samorządowych, o samorządzie gminnym, prawa pracy, a także umiejętności menadżerskie, inicjatywa i dynamika w działaniu, komunikatywność, poczucie odpowiedzialności za realizowane zadania.
Do obowiązków szefa żłobka będzie należało kierowanie, planowanie, koordynowanie oraz kontrola realizacji zadań wynikających ze statutu tej placówki, nadzór merytoryczny i organizacyjny, ustalanie i zatwierdzanie planów działalności jednostki.
Kandydaci muszą złożyć komplet wymaganych w ogłoszeniu dokumentów w tym m.in. list motywacyjny wraz z uzasadnieniem przystąpienia do naboru oraz koncepcją funkcjonowania i rozwoju żłobka.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021