sport

Dyskobol zmienił barwy klubowe i nie tylko

Dyskobol zmienił barwy klubowe i nie tylko

Zmiana klubu, podpisanie kontraktu z dużą firmą sportową, bardzo intensywne, codzienne treningi, a zamiast legitymacji szkolnej, legitymacja studencka. To zmiany, które nastąpiły w życiu dyskobola Bartłomieja Stója.

Od października jest on studentem wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej, gdzie uczy się zaocznie. Jednocześnie zmienił klub KKS Victoria Stalowa Wola i obecnie reprezentuje  Akademicki Związek Sportowy Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej.

Bartek teraz mieszka w Warszawie, gdzie ćwiczy pod okiem Witolda Suskiego. Szkoleniowiec ten trenuje m.in. dyskoboli Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka. Jednak obecnie większość czasu spędza na zgrupowaniach w Spale, a już 13 lutego wyjeżdża na zgrupowanie do Portugalii.

bartek_nike
– Obecnie podczas treningów kładziemy naciska na technikę, na eliminowanie błędów w technice, na budowanie siły oraz na doskonalenie rzutu. Trenuję dwa razy dziennie, w sumie od 4 do 5 godzin, przez 6 dni w tygodniu. Zatem na odpoczynek pozostaje tylko niedziela. Przyznam, że są to bardzo intensywne treningi. Jadąc do domu przed świętami czułem duże zmęczenie. Jak na obecny okres przygotowań do kolejnego sezonu jestem w bardzo dobrej formie. To też dzięki temu, że mam warunki do wykonywanie rzutów, a wcześniej takich nie miałem. To buduje pamięć ruchową. Obecnie rzucam przekraczając granicę 60 m. Myślę, że te wyniki świadczą o formie – mówi Bratek.

Sezon dla dyskobola zaczyna się od maja. Najważniejsze zawody dla niego w tym roku, to Mistrzostwa Europy U23 w Bydgoszczy, które odbędą się w lipcu. Po raz drugi będzie walczył o tytuł Mistrza Europy. A obecnie jego rekord życiowy wynosi 64,64 m, czyli jest większy od rekordu Mistrzostw Europy.  Liczy też na udane starty na początku sierpnia w Londynie na Mistrzostwach Świata, oczywiście jeśli uda mu się rzucić minimum, czyli 65 m. A kolejna duża impreza, w której planuje wziąć udział, to uniwersjada w Tajpej pod koniec sierpnia.

Bartek też kilka miesięcy temu podpisał kontrakt sponsorski z jedną największych sportowych firm odzieżowych Nike.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021