Kronika Policyjna

„Działamy na rzecz bezpieczeństwa” -seminarium z udziałem policji

„Działamy na rzecz bezpieczeństwa” -seminarium z udziałem policji

Stalowowolscy policjanci wzięli udział w seminarium „Działamy na rzecz bezpieczeństwa”, zorganizowanym przez Urząd Gminy Pysznica. W spotkaniu brali udział przedstawiciele instytucji zajmujących się bezpieczeństwem oraz mieszkańcy powiatu. Policjanci podczas seminarium mówili o bezpieczeństwie seniorów, w różnych przestrzeniach oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

30 września i 1 października 2020 r., w Domu Ludowym w Jastkowicach, odbyło się seminarium „Działamy na rzecz bezpieczeństwa”, zorganizowane przez Urząd Gminy Pysznica. Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych pracujących w obszarze bezpieczeństwa i przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy. Stalowowolską policję reprezentowali Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli – mł. insp. Jacek Iracki oraz policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii – asp. szt. Robert Kotwica.

Drugiego dnia miało miejsce spotkanie z seniorami i opiekunami osób wymagających wsparcia. Podczas swojego wystąpienia asp. szt. Robert Kotwica omówił sposoby radzenia sobie z oszustami i naciągaczami oraz o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Policjant przedstawił również zasady postępowania w przypadku stania się ofiarą oszustów. Mówił również, jak ważna jest ochrona swoich danych osobowych i dokumentów tożsamości, które w przypadku ich utraty mogą posłużyć do popełnienia przestępstwa. Na zakończenie przypomniał o działaniu innowacyjnego narzędzia jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policjanci od kilku lat realizują program profilaktyczny „Bezpieczny senior”, którego celem jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa osób starszych i poprawa ich świadomości prawnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021