kultura i rozrywka

Dzieciaki spotkały się z Pawłem Wakułą

Dzieciaki spotkały się z Pawłem Wakułą

W ramach akcji „Z książką na walizkach” do Miejskiej Bibliotece Publicznej im Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli przyjechał Paweł Wakuła, polski rysownik prasowy, ilustrator, autor książek dla dzieci. 19 czerwca, z popularnym autorem spotkały się Cztery klasy ze stalowowolskich szkół podstawowych.

– Pisanie książek dla dzieci to taka moja zabawa. Dla najmłodszych pisuję od 20 lat, ale prawdziwymi testerami mojej twórczości są te dzieciaki, które przychodzą na spotkania autorskie. Takie, jak to w Stalowej Woli – stwierdza Paweł Wakuła.

Paweł Wakuła to absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Jest twórcą m.in. książki „Kajtek i Yetik”, która była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę „Co w trawie piszczy” otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez fundację „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W stalowowolskiej bibliotece opowiadał między innymi o swojej najnowszej książce, którą jako rysownik oczywiście sam zilustrował „Jagiełło pod… prysznicem”. – To moja pierwsza, ale nie ostatnia książka historyczna. Zawsze lubiłem historię, więc to musiało się tak skończyć. Ale ta książka, oprócz tego, że jest historyczna – jest także zabawna. Bo przecież jestem humorystą – przekonuje Paweł Wakuła.

W planach ma wydanie kolejnej, tym razem przyrodniczo – ekologicznej książki dla dzieci, a za rok do sklepów ma trafić gra planszowa z bohaterami jego książek. Śmieszne pytania do gry wymyśli i obrazki wykona oczywiście on sam. – A będzie kiedyś gra komputerowa? – dopytywał jeden z młodych czytelników. – Myślę, że tym to się skończy – odpowiedział mu autor.

„Z książką na walizkach” to akcja Wydawnictwa Literatura promująca czytelnictwo wśród najmłodszych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. I tak też było w MBP – po części oficjalnej spotkania każde dziecko mogło liczyć na autograf Pawła Wakuły, a w książkach rysował dzieciakom zabawne rysunki.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021