Kronika Policyjna

Dziecko zatrzasnęło się w samochodzie

Dziecko zatrzasnęło się w samochodzie

Na numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta, która prosiła o szybką pomoc, gdyż w pojeździe zatrzasnęło się małe dziecko. Dzięki sprawnej interwencji mieszkańca Stalowej Woli i policjantów, dziecko zostało szybko uwolniono i przekazane mamie.

W piątek po godz. 12, dyżurny stalowowolskiej jednostki Policji otrzymał telefonicznie zgłoszenie o dziecku, które zatrzasnęło się w samochodzie osobowym. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. W momencie, gdy dojechali na ulicę Okulickiego okazało się, że młody mieszkaniec Stalowej Woli pomógł kobiecie, wybijając boczną szybę, jednak nie mógł otworzyć drzwi. Doznał przy tym powierzchownej rany. Jeden z policjantów natychmiast przez wybitą szybę wszedł do samochodu i przy pomocy kluczyka znajdującego się obok fotelika, w którym siedziało dziecko, otworzył centralny zamek. Po otwarciu drzwi dzieckiem zajęła się mama.

Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która udzieliła pomocy dziecku i rannemu mężczyźnie. Policjanci ustalili, że 27-letnia mieszkanka Stalowej Woli posadziła dziecko w foteliku i żeby nie płakało, dała mu do zabawy kluczyki od samochodu. Wtedy siedzące w samochodzie dziecko, wcisnęło przycisk w pilocie przy kluczykach i zamknęło wszystkie drzwi. Niestety kobieta nie miała zapasowych kluczyków do samochodu.

Policja apeluje o rozwagę, szczególnie teraz gdy temperatury są coraz wyższe, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci w aucie. W samochodzie temperatura jest dużo wyższa niż na zewnątrz, a uchylenie szyb nie gwarantuje bezpieczeństwa osób w nim przebywających. Pamiętajmy także, że nie każdy przedmiot może być „zabawką”, a zachowania dzieci często są nieprzewidywalne. W przypadku gdy zauważymy sytuację, w której może być zagrożone zdrowie, życie dziecka lub dorosłego, reagujmy i zgłośmy to pod numerem alarmowym 112 lub 997.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021