W powiecie

Dzięki ludziom dobrej woli

Dzięki ludziom dobrej woli

Paweł Frączek wraca do zdrowia

Niżański społecznik, członek Teatru “Kontynuacja” – Paweł Frączek, 5 sierpnia przeszedł przeszczep komórek macierzystych w Izraelu. Co bardzo cieszy, zabiegł odbył się bez komplikacji.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku u Pawła Frączka zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne (SLA). To nieuleczalna, śmiertelna choroba, która prowadzi do zniszczenia komórek nerwowych, odpowiedzialnych za pracę mięśni. Jedyną szansą na zatrzymanie postępu choroby była eksperymentalna metoda przeszczepu komórek oraz systematyczna rehabilitacja.

Dzięki ludziom dobrej woli, również z naszego powiatu, udało się zebrać potrzebną kwotę. W organizowaniu pomocy uczestniczyło Stowarzyszenie „Dobro Powraca” ze Stalowej Woli.

Ten kosztowny zabieg, zaplanowano w klinice współpracującej z prof. Slavinem z Izraela.
Komórki macierzyste, które wcześniej zostały pobrane od Pawła, namnożone zostały w klinice w Tel Avivie. Zabieg polegał na wprowadzeniu części komórek do krwiobiegu, a pozostałych do płynu mózgowo- rdzeniowego, poprzez wkłucie w okolicach kręgosłupa lędźwiowego. Trwał on ok. pół godziny.

– Po zabiegu podano mi kolejne dwie kroplówki. Musiałem leżeć nieruchomo przez 3 godziny i pić dużo wody. Po przebadaniu przez lekarza mogłem wrócić do hotelu. Należy oczekiwać, że wszczepione komórki zastąpią te uszkodzone, jednak jak długo to potrwa, to sprawa bardzo indywidualna. Poprawy stanu zdrowia można spodziewać się najwcześniej po kilku miesiącach, korzystając w tym czasie intensywnie z zabiegów rehabilitacyjnych. Wraz z żoną jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc udzieloną nam w okresie mojej choroby. Mamy nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli już wkrótce, będziemy odczuwać poprawę mojego stanu zdrowia. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby ten zabieg mógł w ogóle dojść do skutku – mówi Paweł Frączek.

Miejmy nadzieję, że Paweł szybko powróci do zdrowia, a jego stan z dnia na dzień będzie się poprawiał.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021