Rozrywka

Dzień Otwarty w Klubie „Wesoła Gromadka”

Dzień Otwarty w Klubie „Wesoła Gromadka”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zaprasza mieszkańców Osiedla Fabrycznego – dzieci w wieku 2-10 lat wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w Klubie „Wesoła Gromadka”. Odbędzie się on 23 września 2021 r. w siedzibie Klubu (ul. 1 Sierpnia 24, pok. 3 – budynek Skarem) w godz. 15.30 – 17.30. W trakcie spotkania na dzieci czekać będą wspólne i indywidualne zabawy przygotowane przez wolontariuszy oraz rodzinne warsztaty kreatywne. Rodzice zaś będą mogli zapoznać się z ofertą i porozmawiać z animatorem Klubu o jego funkcjonowaniu i dotychczasowej działalności.

Klub „Wesoła Gromadka” powstał na Osiedlu Fabrycznym w 2014 roku w ramach pracy organizatorów społeczności lokalnej. Skupia on wokół siebie dzieci wraz z rodzicami, ale jest to także bardzo ważne miejsce spotkań innych mieszkańców Osiedla Fabrycznego.

Organizowane są w nim warsztaty i ciekawe spotkania, ale pozostaje także przestrzeń do zabawy swobodnej. Zajęcia w Klubie przygotowywane są zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami dzieci, ich rodziców i sąsiadów. Odbywają się tam warsztaty kreatywne, kulinarne, spotkania z ciekawymi osobami, wyjścia integracyjne – np. do kina czy pizzerii. Organizujemy także imprezy okolicznościowe. Dzieci wspólnie obchodzą swoje urodziny, a wspólnie z dorosłymi także inne święta: Mikołajki i Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka czy Dzień Matki i Ojca.
Oprócz zajęć w trakcie roku szkolnego, z myślą o najmłodszych organizowane są także zajęcia w trakcie ferii i wakacji, podczas których dzieci z rodzicami wyjeżdżają na wycieczki i uczestniczą w innych formach konstruktywnego spędzania czasu także poza Klubem, np. na basenie, w bibliotece.

„Wesoła Gromadka” to także rodzice, którzy oprócz opieki nad swoimi dziećmi w Klubie, mają możliwość wymiany doświadczeń między sobą, ale też zwykłego oderwania się od codziennych obowiązków i miłego spędzenia czasu. Dzięki miłej atmosferze i sprzyjającym warunkom, w działania angażują się także inni mieszkańcy Osiedla, co sprzyja integracji i podejmowaniu przez nich własnych inicjatyw.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021

Wyprawka czytelnicza na start w MBP

stw24.pl15 października 2021

Studenci architektury zaprojektują centrum miasta

stw24.pl13 października 2021

Ruszyły Stalowowolskie Dni Seniora

stw24.pl12 października 2021

Cenne starocie znów zawitają do Rozwadowa

stw24.pl8 października 2021