W Stalowej Woli

„Dzień otwarty” w Zakładzie Przetwarzania Odpadów

„Dzień otwarty” w Zakładzie Przetwarzania Odpadów

W piątek, 9 października każdy chętny będzie mógł na własne oczy przekonać się jak wygląda segregacja odpadów w Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Stalowej Woli.

Specjalny autobus spod placu przed MDK zawiezie mieszkańców do zakładu a po oglądnięciu obiektu, odwiezie pod MDK. Odjazd autobusu planowany jest na godzinę 16.30. Oglądanie zakładu potrwa niespełna dwie godziny.

„Choć zakład to nie fabryka czekolady, zainteresowanie nim wśród mieszkańców jest spore. Nie mamy nic do ukrycia, ba, mamy się czym pochwalić. Dlatego zdecydowaliśmy się na „dzień otwarty” – mówi Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Jak zapowiadają szefowie MZK, któremu podlega zakład przetwarzania odpadów, jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć obiektu w dniu 9 października, będzie mógł to zrobić w innym terminie, gdy tylko znajdzie się odpowiednia liczba chętnych. Zgłaszać można się telefonicznie lub mailowo do zakładu, a osoby odpowiedzialne, przygotują spotkanie i całą wizytę.
„Dodam, że instalację już oglądają goście z zagranicy. Gościliśmy Chorwatów i Ukraińców. Jako, że jest to zakład, który w przeciągu wielu następnych lat będzie wzorem do budowy podobnych, spodziewamy się kolejnych wizyt gości z kraju i zagranicy. Jesteśmy to winni również tym, którzy pozwalali nam bez ograniczeń oglądać swoje instalacje i czerpać z ich wiedzy i doświadczeń. My, nim zdecydowaliśmy się na budowę, obejrzeliśmy jak funkcjonuje kilkanaście takich zakładów w Europie i kraju” – mówi Mariusz Piasecki, dyrektor ds. rozwoju w Miejskim Zakładzie Komunalnym.
Przypomnijmy, że mieszkańcy miasta mogą zobaczyć nowy zakład 9 października, korzystając z darmowego autobusu, który zostanie podstawiony na plac Piłsudskiego o godzinie 16.30. Oczywiście zwiedzanie ZMBPOK także jest bezpłatne.

DSCF2724

 

źródło: MZK/Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021