W Stalowej Woli

Eko Dzień Dziecka z MZK

Eko Dzień Dziecka z MZK

Sadzenie kwiatów w kwietnikach z kolorowych opon, warsztaty robienia karmników z butelek PET, konkurs malowania koszy i wiele innych atrakcji zafundował dzieciom ze stalowowolskich szkół Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. To wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

A wszystko odbyło się na terenie nowo oddanej Rupieciarni nr 2 przy ulicy COP. To właśnie przy tym obiekcie powstała kolejna ścieżka edukacyjna MZK, po które przewodnikiem jest kolorowy smok RIPOK.
Dwugodzinny blok programowy wypełnił dzieciom czas po brzegi. Młodzi stalowowolanie mieli okazję zobaczyć jak w ciekawy i kreatywny sposób można wykorzystać i przetworzyć wyrzucane przez nas przedmioty. Kolorowe opony zamienione zostały w fantazyjne klomby, a butelki po wodzie w karmniki dla ptaków. Dzieci malowały kontener na odpady, układały smoki z klocków Lego i miały możliwość wsiąść do balonowego kosza. Nie obyło się bez malowania twarzy i kostki ulicznej. W kontekście zbliżającego się lata i wakacji, szkoły dostały od MZK piłki do siatkówki, a także potężną dawkę wiedzy o ekologii.
Jak obiecuje MZK, ciekawa ekologiczna edukacja na jednorazowym wydarzeniu się nie zakończy. – Zapraszamy wszystkie dzieci do współtworzenia z nami tego miejsca, bo ta ścieżka powstała właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Stalowej Woli. Chcemy utrwalać nawyki proekologiczne poprzez zabawę, ale również dać dzieciom możliwość zaangażowania się w pracę dla naszego lokalnego środowiska, stąd też pomysł dzisiejszych warsztatów – mówi Karolina Głogowska z MZK.

DSCF4681 (Kopiowanie) DSCF4698 (Kopiowanie) DSCF4718 (Kopiowanie) DSCF4730 (Kopiowanie)

Źródło: MZK 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021