W Stalowej Woli

Ekologiczne panele prawie za darmo

Ekologiczne panele prawie za darmo

Marzyłeś o tym, aby wyposażyć swój dom w instalację solarną do ogrzewania wody lub fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej, ale odstraszały cię wysokie koszty takiej inwestycji? Teraz będzie można zrealizować te ekologiczne projekty za niewielkie pieniądze – nawet za 1500 złotych. Od 28 lipca do 23 sierpnia w Stalowej Woli prowadzone będą zapisy mieszkańców zainteresowanych montażem na własnej posesji instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

– Te instalacje mogą kosztować tak niewiele, bo Stalowa Wola stara się o pozyskanie pieniędzy na ich dofinansowanie ze środków unijnych. Maksymalna wysokość dopłaty wyniesie do 85% kosztów, a jej rzeczywisty poziom zostanie ustalony po ogłoszeniu kryteriów poprzez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Jeśli uda się pozyskać maksymalne dofinansowanie, to mieszkańcy zainteresowani udziałem w projekcie będą musieli pokryć wkład własny jedynie w wysokości 15% kosztu całkowitego – wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, który zachęca właścicieli domków jednorodzinnych do udziału w projekcie.

PLAKAT-a3_2

Dla mieszkańców Stalowej Woli, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie i pozyskaniu dofinansowania organizowane jest specjalne spotkanie w auli Solidarności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ul. Ofiar Katynia 6a, w Stalowej Woli w dniu 28 lipca (czwartek) o godzinie 17.00.

Atrakcyjna oferta skierowana jest do mieszkańców Stalowej Woli. Warto zainteresować się tym projektem, bo warunki finansowe są naprawdę korzystne. Koszt typowej instalacji fotowoltaicznej lub solarnej montowanej na dachu może wynosić 10 – 20 tysięcy złotych, w zależności od naszych potrzeb i liczby domowników. Jeśli gminie uda się pozyskać dofinansowanie, wkład własny mieszkańca w wysokości 15% ceny całkowitej może wynieść od 1500 do 3000 złotych. Ważne jest aby składając wniosek wyraźnie się zadeklarował, czy chodzi o instalację solarną do ogrzewania wody użytkowej czy o fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej. – Zamontowane instalacje służyć będą wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego i nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej. W przypadku, gdy dom jest podpięty do sieci ciepłowniczej, nie posiada lokalnego źródła ciepła w postaci własnego kotła, mieszkaniec może wybrać tylko montaż instalacji fotowoltaicznej, która posłuży mu do wspomagania zasilania elektrycznych urządzeń domowych – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Projekt realizowany będzie przez Gminę Stalowa Wola, ale to MZK będzie odpowiadał za jego wykonanie. I to przez Miejski Zakład Komunalny będziemy mogli starać się o dofinansowanie. Jak? Specjalne ankiety i deklaracje będzie można składać od 28 lipca do 23 sierpnia w Biurze Obsługi Klienta w Miejskim Zakładzie Komunalnym, przy ul. Komunalnej 1, w godz. 7.00 – 15.00. Ankiety i deklaracje w wersji elektronicznej udostępnione będą do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Stalowa Wola www.stalowawola.pl oraz na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunalnego www.mzk.stalowa-wola.pl. od 28 lipca. Ankiety w wersji papierowej można będzie pobrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Stalowa Wola oraz z Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

ulotka-A4-do-A5

Posesji, których właściciele mogą skorzystać z programu dofinansowania jest w Stalowej Woli około 3 tysięcy, jednak ilość ankiet zakwalifikowanych do programu jest ograniczona. Ze względu na limit wielkości aplikowanego projektu przez Gminę – 2 MWe/MWt, przy tworzeniu listy zainteresowanych właścicieli budynków będzie decydować kolejność wpływu ankiet. Według szacunków i w zależności od mocy instalacji z programu będzie mogło skorzystać ponad 600 gospodarstw domowych.

ulotka-A4-do-A5-srodek

Mieszkańcy zakwalifikowani do projektu, będą poproszeni o podpisanie umowy wzajemnych zobowiązań stron pod względem organizacyjnym i finansowym oraz umowy użyczenia nieruchomości w celu doboru i montażu urządzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do projektu uzyskać można telefonicznie w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Stalowej Woli pod numerem telefonu 15 842 16 91 wew. 359 lub pisząc na e-mail: kpawleniak@mzk.stalowa-wola.pl.
Przypominamy: dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o projekcie i dofinansowaniu zorganizowane zostało specjalne spotkanie w dniu 28 lipca (czwartek) o godzinie 17.00 w auli Solidarności KUL w Stalowej Woli. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021