Rozrywka

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

Pierwszy turnus wakacyjnych zajęć za nami. Uczestnicy zapoznali się z przygodami sympatycznego detektywa Pozytywki, którego przygody opisał lubiany przez dzieci autor książek Grzegorz Kasdepke; zgłębili tajniki kosmosu z profesorem Astrokotem – bohaterem książki „Układ Słoneczny z profesorem”: D. Wallimana i B. Newmana; przekonali się że kot może mieć „charakterek”- na podstawie serii książek N. Bruela „Zły Kocurek”. Wakacje to czas przygód, nie mogło zatem zabraknąć perypetii Kaczora Donalda z lotnią. Ostatnie zajęcia w ramach pierwszego turnusu, przeprowadzone na podstawie książki „Jak być eko, czyli wiersze o ekologii”, uświadomiły dzieciom jak ważna jest segregacja odpadów i dbanie o środowisko przyrodnicze.

Poznanie różnorodnej literatury z zasobów MBP stało się wstępem do warsztatów plastycznych, których efektem była m. in. kukiełka detektywa Pozytywki z plastikowych butelek i opakowań po jogurtach, recyklingowy przybysz z obcej planety, gra planszowa „Bezkresny wszechświat”, kocurek z papierowych talerzyków, guzika i sznurka oraz kolorowy latawiec.

Na dłużej zatrzymaliśmy się nad zagadnieniem recyklingu i segregacji śmieci. W ramach nauki i zabawy dzieci przeszły krótki kurs segregowania odpadów, a później praktyczne jego zastosowanie. Plastikowe kubeczki, puszki, butelki, stare gazety oraz odpadki z owoców wędrowały do właściwych kolorowych pojemników. Później nasi mali ekolodzy pracowali przy „czyszczeniu stawu” pełnego śmieci, a także spróbowali swoich sił w grze „Super Bohater” – o segregacji śmieci i zasadach z nią związanych.

Zajęcia w ramach pierwszego turnusu upłynęły w miłej atmosferze, dzieci miały okazję zagrać w grę planszową, którą same stworzyły, sprawdzić zdobytą wiedzę w kalamburach i quizach oraz poćwiczyć spostrzegawczość i refleks w zabawach ruchowych m.in. z chustą animacyjną.

Zwieńczeniem pierwszego z trzech turnusów w MBP, była miła niespodzianka. Za aktywność i kreatywność na zajęciach, dzieci otrzymały upominki ufundowane przez współorganizatora wakacji w bibliotece – Lucjusza Nadbereżnego prezydenta Miasta Stalowej Woli. Upominki wręczyły: kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska – Patrycja Jędruch i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Ewa Biały.

Zajęcia dla dzieci zapisanych w ramach drugiego wakacyjnego turnusu, potrwają od 20 do 29 lipca.

Źródło MBP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

stw24.pl6 lipca 2021

Bibliotekarze jak stolarze czyli jeszcze więcej zieleni na patio MBP

stw24.pl2 lipca 2021

Wakacyjny rozkład jazdy w stalowowolskim Muzeum

stw24.pl2 lipca 2021

Krótki przewodnik po rozmiarach męskiej odzieży

stw24.pl1 lipca 2021