W Stalowej Woli

Ekonomik na 90-lecie będzie w pełnej krasie

Ekonomik na 90-lecie będzie w pełnej krasie

Nowoczesne pracownie, nowa elewacja i ogrodzenie, energia czerpana ze źródeł odnawialnych oraz piękny ogród i zaplecze sportowe. Tak obecnie wygląda Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.      

Placówka ta jest sukcesywnie od kilku lat modernizowana, są w niej nowoczesne pracownie jak m. in.: gastronomiczna, hotelarska, kelnerska, architektury krajobrazu, fotograficzna. ZSP 3 ma też dużą salę gimnastyczną i Orlika.  A w ostatnich kilku miesiącach zmienił się bardzo wygląd zewnętrzny obiektu, a także otoczenie.

Od wiosny była prowadzona w tej placówce inwestycja w  ramach projektu pn. ,,Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego”.
W ramach prac zostały  m.in. docieplone ściany zewnętrzne i ściany fundamentowe budynku, wymienione drzwi zewnętrzne, zamontowane rolety zewnętrzne, ocieplone zostało poddasze i stropodach, wymienione pokrycie dachu i orynnowanie, wyremontowane zostały zadaszenia nad wejściami, schody zewnętrzne, wykonana został instalacja odgromowa, ponadto zmieniono oświetlenie na ledowe i zamontowano instalację fotowoltaiczną.
Projekt ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Wartość tej inwestycji to nieco ponad 700 tys. zł, a dofinansowanie to prawie 482 tys. zł.
Ponadto, już poza tym projektem teren szkoły został ogrodzony, a także zagospodarowany, pojawiły się ławki. Powstaje także ogród dydaktyczny, w którym są m. in.  domki dla owadów, budki lęgowe, a także opisane i oznaczone rośliny.

Jak podkreślał starosta Janusz Zarzeczny, szkoła ta dostała jakby nową szatę.
– Chcemy żeby ten obiekt wyglądał tak, jak powinien wyglądać w XXI w.  Dla nas jest to bardzo ważna inwestycja. Ta szkoła przyciąga sporo młodzieży, cieszy się dużym zainteresowaniem, kształci w tych kierunkach, na których jest duże zapotrzebowanie. W tym roku został utworzony o  jeden oddział więcej niż to było planowane  – mówił z zadowoleniem starosta Janusz Zarzeczny. Zaznaczał, że bardzo ważne jest to, że szkoła jest obecnie w jednym budynku, a nie jak w wcześniej w trzech obiektach.
Swojego zadowolenia ze zmiany wyglądu obiektu nie ukrywał również dyrektor szkoły Paweł Ciołkosz, który dziękował władzom powiatu ze te inwestycje. A nowoczesne zaplecze i ciekawe kierunki sprzyjają temu, że młodzież przychodzi tu i chce się uczyć, o czym świadczą bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych.

ZSP 3, popularnie zwany „Ekonomikiem”, jest najstarszą zawodową szkołą w Stalowej Woli. W przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 90 – lecia.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021