W Stalowej Woli

“Ekonomik” się rozbudowuje

“Ekonomik” się rozbudowuje

3 nowe sale dydaktyczne oraz powiększony pokój nauczycielski – to efekt prac budowlanych, jakie przeprowadzono w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli. Powiat Stalowowolski wydał na to zadanie 270 tysięcy złotych.

– Ta inwestycja znacznie ułatwi funkcjonowanie tej szkoły. Dodatkowe sale dydaktyczne pozwolą nie tylko lepiej rozplanować zajęcia dla uczniów, ale przede wszystkim pozwolą nam opuścić stary budynek szkoły przy ulicy Jagiellońskiej. Od początku 2016 roku, wszystkie zajęcia dla uczniów Ekonomika będą odbywały się już tylko i wyłącznie w obiekcie przy ulicy Polnej – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

A to dla szkoły ma niebagatelne znaczenie. – Po pierwsze: ze względów organizacyjnych, bo łatwiej jest rozplanować zajęcia oraz różnego rodzaju szkolne uroczystości, gdy wszyscy nauczyciele i uczniowie znajdują się w tym samym budynku. Po drugie: to dla nas istotna zmiana ze względów bezpieczeństwa. Przemieszczanie się uczniów pomiędzy budynkami które są od siebie oddalone o kilkanaście minut drogi, zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem. Teraz zostanie ono wykluczone. Poza tym obiekt przy ulicy Jagiellońskiej jest już wiekowy i panujące w nim warunki są dalekie od standardów, jakich dzisiaj oczekuje się od nowoczesnych szkół – tłumaczy Paweł Ciołkosz, dyrektor ZSP Nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.

W ramach inwestycji rozbudowano przede wszystkim łącznik między salą sportową a skrzydłem szkoły, dzięki czemu powstały dwie dodatkowe sale dydaktyczne. Są one rozdzielone specjalną składaną, dźwiękoszczelną ścianką mobilną, dzięki czemu w razie potrzeby można z nich stworzyć jedną dużą przestrzeń. Kolejną salę lekcyjną stworzono na I piętrze poprzez połączenie dwóch mniejszych pomieszczeń. Na tej samej kondygnacji wydzielono również fragment korytarza, dzięki czemu został powiększony pokój nauczycielski. – W naszym zespole pracuje ponad 60 nauczycieli, dlatego powiększenie pokoju nauczycielskiego było dość istotne. A te dodatkowe 3 sale dydaktyczne są o tyle ważne, że dzięki nim będziemy mogli tak rozplanować lekcje, że będą one trwały maksymalnie do godziny 15. Bez nich – w efekcie rezygnacji z obiektu przy ulicy Jagiellońskiej, z powodów lokalowych część młodzieży miałaby zajęcia nawet do godziny 17. A w związku z tym, że wielu naszych uczniów dojeżdża spoza Stalowej Woli, lekcje do późna byłyby dla nich uciążliwe – tłumaczy dyrektor Paweł Ciołkosz.

Lekcje w starym budynku – przy ulicy Jagiellońskiej, młodzież z popularnego „Ekonomika” będzie miała jeszcze tylko do końca tego roku. Od stycznia obiekt będzie już pusty. Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego utrzymaniem, Powiat Stalowowolski zamierza tę nieruchomość sprzedać. Przetarg został ogłoszony w listopadzie, a przeprowadzenie go przewidziano na styczeń 2016 roku.

DSC_0117-001

DSC_0118

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli/M.Maj

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021