W Stalowej Woli

„Ekonomik” wyprowadzi się z Jagiellońskiej

„Ekonomik” wyprowadzi się z Jagiellońskiej

Najprawdopodobniej już od września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli będzie się mieścił tylko w jednym obiekcie. Powiększy się powierzchnia budynku przy ul. Polnej, zostaną tam dobudowane dwie sale dydaktyczne.

Obecnie szkoła funkcjonuje w dwóch obiektach – głównym przy ul. Polnej oraz przy ul. Jagiellońskiej. W tym drugim zajęcia ma około pięć klas.
Jak zaznacza Paweł Ciołkosz, dyrektor ZSP nr 3, praca w dwóch budynkach jest uciążliwa, zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Chociaż plan jest tak układany, by klasy w danym dniu miały lekcje w jednym obiekcie. A jeszcze dwa lata temu „Ekonomik” była w trzech budynkach – bo także na ulicy Lipowej, w parku w Charzewicach. Tam były pracownie gastronomiczne i kelnerskie. Jednakże dzięki modernizacji, udało się stworzyć nowoczesne pracownie w budynku przy ul. Polnej.
By rozwiązać problem pracy w dwóch obiektach powstał pomysł niewielkiej rozbudowy budynku przy ul. Polnej. Powiat już złożył zapytanie ofertowe na dokumentację projektową polegającą na rozbudowie łącznika o około 100 mkw., między budynkiem dydaktycznym a halą sportową. Powstaną dwie sale dydaktyczne o powierzchni 50 mkw., połączone mobilną ścianą. W razie potrzeby będzie można zrobić jedną dużą salę. Oprócz tego będzie jeszcze przebudowa pokoju nauczycielskiego, a także połączenie dwóch małych pomieszczeń w jedną salę dydaktyczną. Prace te będą wykonywane w okresie wakacji.
W planach jest, by już końcem czerwca ZSP nr 3 wyprowadził się z budynku przy ul. Jagiellońskiej. Obiekt ten jest własnością Powiatu Starowolskiego. Jeszcze nie zapadły decyzje, co do jego dalszego przeznaczenia. Na pewno będzie zbędny dla potrzeb ZSP nr 3. Najprawdopodobniej powiat wystawi go na sprzedaż.
Warto zaznaczyć, że utrzymanie tego budynku kosztuje rocznie około 100 tys. zł. Dlatego też zaplanowana inwestycja powinna się szybko zwrócić. Najważniejsze jest jednak to, że „Ekonomik” będzie się mieścił w jednym miejscu.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021