kultura i rozrywka

„EuroLato 2015” – ze współpracą rozwojową w tle w Stalowej Woli!

„EuroLato 2015” – ze współpracą rozwojową w tle w Stalowej Woli!

W niedzielę, 2 sierpnia mieszkańcy Stalowej Woli i okolic mieli okazję odwiedzić namioty Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na Stadionie Miejskim przy ul. Hutniczej. Wakacyjny cykl imprez informacyjno–edukacyjnych EuroLato towarzyszy koncertom Lata z Radiem. Strefę Komisji Europejskiej odwiedziło ponad 4000 osób. Całe rodziny spędzały aktywnie sobotę, bawiąc się i zdobywając nowe informacje o Unii Europejskiej.

zdjęcie

Była to już dwunasta impreza, podczas której w charakterystycznych niebieskich namiotach Komisji Europejskiej na odwiedzających czekało mnóstwo różnorodnych atrakcji, konkursów z nagrodami oraz technologicznych nowinek, które każdy gość strefy mógł osobiście wypróbować.

Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot poświęcony trwającemu Europejskiemu Rokowi na rzecz Rozwoju, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę o Azji, Afryce i Ameryce Południowej – kontynentach, z którymi Unię Europejską łączy współpraca rozwojowa. Uczestnicy zabawy chętnie próbowali swoich sił w rozwiązywaniu rebusów i zadań dotyczących wspomnianych kontynentów. Nie mogło również zabraknąć strefy relaksu z leżakami, koła fortuny oraz ścianki fotograficznej.

cytat2s

Goście szczególnie chętnie testowali wirtualne gogle – nietypowa atrakcja, wykorzystująca najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalała zwiedzić odległe miejsca na kuli ziemskiej i obserwować je podczas wyświetlanego pokazu.

Tradycyjnie gwoździem programu akcji EuroLato był quiz, który odbywał się na scenie w namiocie głównym o każdej pełnej godzinie. W klimacie telewizyjnego teleturnieju uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich, rywalizując o atrakcyjne nagrody. Publiczność chętnie dopingowała graczy, emocji nie brakowało.

Gabryś, Maja i Zuzia przyjechali do Stalowej Woli aż z Mazur. Z małą pomocą dziadków – Pani Janiny i Pana Aleksandra – bezbłędnie odpowiedzieli przy europejskim kole fortuny na serię pytań dotyczących różnych krajów Unii Europejskiej i wygrali wspaniałe nagrody.
„Moja siostra Zuzia (6 lat) trafiła na pytanie: czy Cypr jest wyspą? Na szczęście na kole fortuny jest narysowana flaga Cypru, na której widać wyspę.” – opowiada ośmioletnia Maja. „Proste były te pytania i dziadek podpowiadał” – przyznaje wyjątkowo zadowolony z nagrody dwuipółletni Gabryś.

zdjęcie4

Tymczasem w strefie relaksu przyjemne z pożytecznym łączyła Pani Katarzyna. Oddawała się lekturze „Europa. Informatora dla młodzieży”. Choć – jak mówi – młodzieżą nie jest, bardzo zaciekawiła ją właśnie ta pozycja. „Przyznaję, że miałam ogólne informacje o Unii Europejskiej, ale tu jest wszystko tak wyczerpująco opisane. Dla młodzieży, do szkoły super, przyda się na Geografii, WOSie” – przekonuje Pani Kasia. „Co kilka stron jest mały quiz – można go robić z dziećmi co poszerza horyzonty.”

Cykl imprez informacyjno–edukacyjnych będzie trwał przez całe wakacje. Do końca sierpnia namioty Komisji Europejskiej pojawią się jeszcze w ośmiu polskich miastach.

zdjęcie3

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych, używając hashtaga #EuroLato2015, na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na Facebook-u, Twitterze i Instagramie.

cytat1s

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021