kultura i rozrywka

Europejski Tydzień Sportu w Stalowej Woli

Europejski Tydzień Sportu w Stalowej Woli

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli aktywnie włącza się w kampanie pod hasłem BeActive (Bądź Aktywny) prowadzoną przez Komisję Europejską. 16 i 17 września na terenie ośrodka odbędą się 3 imprezy dla mieszkańców Stalowej Woli i okolic.

W piątek 16 września na boiskach piłkarskich przy ul. Hutniczej 14 na najmłodszych będzie czekała Akademia Zdrowego Przedszkolaka – Futbolowe Szaleństwo. W sobotę 17 września odbędą się Amatorski Turniej Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych oraz Aquaaerobik i nauka pływania dla każdego.

Celem Europejskiego Tygodnia Sportu jest promowanie sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

plakat-1

plakat-2

plakat-3

Program zajęć w Stalowej Woli:

16 września, piątek, godz. 9:00 – stadion piłkarski MOSiR, ul. Hutnicza 14

Footboolowe szaleństwa – zajęcia piłkarskie w formie zabawowej dla przedszkolaków z akcentem na współdziałanie zespołowe. Gry i zabawy w najpopularniejszej dyscyplinie sportu połączone zostały z edukacja ekologiczną prowadzona przez Wydział Gospodarki Odpadam Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

17 września, sobota, godz. 9:00 – sala sportowa MOSiR, ul. Hutnicza 15

Amatorski Turniej Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych – MOSIR w Stalowej Woli pragnie zachęcić pracowników zakładów pracy do regularnej aktywności fizycznej, organizując imprezy sportowe skierowane do osób amatorsko uprawiających różne dyscypliny sportowe.

17 września, sobota, godz. 8:00-13.30 – mała pływalnia

Aquaaerobic – zajęcia ogólnorozwojowe przy muzyce. Zajęcia adresowane dla każdego, w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności i wydolności fizycznej. Ćwiczenia będą odbywały się na małym basenie z użyciem niezbędnych przyborów. Zajęcia poprowadzi Olga Salista – Wołoszyn

17 września, sobota, godz. 14:00-22:00 – mała, duża pływalnia

Indywidualne lekcje pływania – zajęcia pływackie w grupach do 5 ćwiczących, które mają służyć poprawie technik pływania, nauczyć technik użytkowych w wodzie oraz zachęcić uczestników do dalszego korzystania z oferty Ośrodka. Zajęcia poprowadzą od 14:00 do 17:30 Piotr Bereżański, Waldemar Kalbarczyk oraz Piotr Koryciński, zaś od godz. 18:00 do 22:00 Aleksander Gajda oraz Jarosław Niedbałowski.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane są w kasie MOSiR w Stalowej Woli.

źródło: MOSiR Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

Zaczyna Ławeczka stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021