sport

Fatalna passa trwa

Fatalna passa trwa

W nieszczególnych nastrojach, piłkarze Stali Stalowa Wola,wybierali się na spotkanie 24 kolejki, do Tychów na mecz z tamtejszym GKS-em. Atmosfera była nie ciekawa, nie tylko z powodu słabych wyników na wiosnę, ale także z powodu kar, jakie zarząd klubu nałożył na piłkarzy, za brak zaangażowania na boisku.

Jednak jak się okazało, kary te jak się okazały, pomogły naszym zawodnikom, ponieważ rozegrali chyba najlepsze spotkanie po przerwie zimowej. Niestety to nie wystarczyło na jednego z kandydatów do awansu, do pierwszej ligi. Warto odnotować, że było to pierwsze spotkanie wyjazdowe, które po 10 miesiącach przerwy, mogli na żywo oglądać sympatycy zielono-czarnych. A na ten mecz wybrało się ok 350 najwierniejszych kibiców Stali, którzy zasiedli na trybunach, robiącego naprawdę wielkie wrażenie, nowego stadionu w Tychach.

Spotkanie zaczęło się od błyskawicznego ataku gospodarzy, którzy już po 2 minutach, od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu, prowadzili 1:0. Strzelcem bramki był Mączyński (GKS), który dobił uderzenie swojego kolegi. Miłą odmianą był fakt, że zielono-czarni nie załamali się po tak szybko straconej bramce i próbowali doprowadzić do wyrównania. Swoje szanse na to, w pierwszych 45 minutach mieli ; dwukrotnie Płonka (Stal), Łanucha (Stal) oraz Oziębała(Stal) . Niestety ich strzały były albo niecelne, albo za słabe by pokonać Florka (GKS). Kolejne bardzo dobre spotkanie rozgrywał, najbardziej doświadczony w naszym zespole, Tomek Wietecha (Stal). ,,Balon” ratował swój zespół, kilkukrotnie przed utratą kolejnych bramek. Najgroźniejsza akcję goście przeprowadzili w 38 minucie, kiedy to 100% sytuację miał Varadi (GKS), jednak przegrał pojedynek z Wietechą (Stal).

Po zmianie stron, gra nadal była dość wyrównana. Niestety szczęście znów dopisało gospodarzom. W 61 Tyszanie przeprowadzili, jak się później okazało, decydującą o wyniki spotkania akcję. Najpierw mocno na bramkę Stali, uderzał Grzeszczyk (GKS),piłka po jego uderzeniu trafia w poprzeczkę i wraca w pole karne, gdzie dochodzi do zamieszania. Niestety najprzytomniejszy w tej całej sytuacji okazał się Tanżyzna (GKS) i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Podopieczni Andrzeja Kusiaka, starali się strzelić chociaż kontaktowego gola, niestety nawet pomoc Gancarczyka (GKS), który wyleciał z boiska za czerwoną kartkę ( 2x żółta) na nic się zdała, bo wynik tego spotkania nie uległ zmianie. Niestety po tej porażce, podróż Stalówki w dół w ligowej tabeli trwa nadal. Nam pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że przełamanie nie przyjdzie za późno ……

GKS Tychy 2:0 Stal Stalowa Wola
Widzów: 4563 (ok.350 ze Stalowej Woli)

Bramki: 2. Mączyński, 61. Tanżyna
Kartki: 64. Gancarczyk (GKT), 84. Mączyński (GKT), 87. Grzeszczyk (GKT), 90+2. Hirskyj (GKT) – 19. Bogacz (SSW) 77. Gancarczyk (GKT)
GKS Tychy: Florek – Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Mańka, Mączyński (89. Rutkowski), Hirśkyj, Bukowiec (80. Zganiacz), Grzeszczyk, Radzewicz (86. Wodecki) – Varadi (80. Górkiewicz).

Rezerwowi: Igaz – Zganiacz, Szumilas, Górkiewicz, Rutkowski, Pląskowski, Wodecki.
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wrona, Kantor, Kachniarz (82. Bartkiewicz), Łanucha, Stelmach, Kowalski, Płonka (88. Mażysz), Oziębała (72. Przezak), Bogacz, Kołodziej (78. Maciąg).

Rezerwowi: Drzymała – Mistrzyk, Bartkiewicz, Przezak, Maciąg, Mażysz.
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)

Andrzej Tomaszewski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021