W Stalowej Woli

Fatalny chodnik przy ul. Rozwadowskiej

Fatalny chodnik przy ul. Rozwadowskiej

Chodnik wzdłuż ul. Rozwadowskiej na os. Rozwadów w Stalowej Woli jest ostatnio systematycznie remontowany kawałek po kawałku. Obecnie również trwają prace remontowe. Jednakże, chyba najbardziej zniszczona część nadal czeka na remont.

Chodzi o odcinek od budynku Sokoła do ul. Reja. O jego remont podczas sesji Rady Miasta prosiła radna Maria Chojnacka. – To nieduży odcinek, jest w tragicznym stanie, poziom chodnika jest niższy od poziomu jezdni, korzenie drzew popodnosiły asfalt, chodnik jest nierówny – mówiła radna. Ponadto po opadach deszczu tworzą się tam kałuże.

Czy i kiedy ten odcinek zostanie wyremontowany jeszcze nie wiadomo. Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, obecnie trwa remont budynku Sokoła i dopóki nie zostanie zakończony, to nie będzie podejmowanych żadnych decyzji w tej sprawie. Bowiem nie wiadomo czy nie będzie tam wchodził ciężki sprzęt, a także jakie będą konieczne działania zabezpieczające budynek.

– W najbliższym czasie wybieramy się do Rozwadowa na wizję, będziemy się nad tym zastanawiać. Uważam jednak, że ten odcinek bezwzględnie wymaga nowej nawierzchni, pytanie czy kostka, czy odtworzenie asfaltu – mówi prezydent.
Jeśli ten odcinek zostałby zrobiony, to niemalże wzdłuż całej ul. Rozwadowskiej byłby elegancki chodnik. Obecnie remontowany jest odcinek od ul. Sobieskiego do ul. Rynek oraz po drugiej stronie drogi od ul. Reja także do ul. Rynek. Do zrobienia pozostałby jeszcze odcinek od budynku dawnego sądu do kapliczki przy ul. Strażackiej.

Dotychczas zrobione nowe chodniki są dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Nie tworzą się już kałuże po większych opadach deszczu, a wcześniej taki problem był przed budynkiem szkoły.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021