W Stalowej Woli

Fatalny chodnik przy ul. Rozwadowskiej

Fatalny chodnik przy ul. Rozwadowskiej

Chodnik wzdłuż ul. Rozwadowskiej na os. Rozwadów w Stalowej Woli jest ostatnio systematycznie remontowany kawałek po kawałku. Obecnie również trwają prace remontowe. Jednakże, chyba najbardziej zniszczona część nadal czeka na remont.

Chodzi o odcinek od budynku Sokoła do ul. Reja. O jego remont podczas sesji Rady Miasta prosiła radna Maria Chojnacka. – To nieduży odcinek, jest w tragicznym stanie, poziom chodnika jest niższy od poziomu jezdni, korzenie drzew popodnosiły asfalt, chodnik jest nierówny – mówiła radna. Ponadto po opadach deszczu tworzą się tam kałuże.

Czy i kiedy ten odcinek zostanie wyremontowany jeszcze nie wiadomo. Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, obecnie trwa remont budynku Sokoła i dopóki nie zostanie zakończony, to nie będzie podejmowanych żadnych decyzji w tej sprawie. Bowiem nie wiadomo czy nie będzie tam wchodził ciężki sprzęt, a także jakie będą konieczne działania zabezpieczające budynek.

– W najbliższym czasie wybieramy się do Rozwadowa na wizję, będziemy się nad tym zastanawiać. Uważam jednak, że ten odcinek bezwzględnie wymaga nowej nawierzchni, pytanie czy kostka, czy odtworzenie asfaltu – mówi prezydent.
Jeśli ten odcinek zostałby zrobiony, to niemalże wzdłuż całej ul. Rozwadowskiej byłby elegancki chodnik. Obecnie remontowany jest odcinek od ul. Sobieskiego do ul. Rynek oraz po drugiej stronie drogi od ul. Reja także do ul. Rynek. Do zrobienia pozostałby jeszcze odcinek od budynku dawnego sądu do kapliczki przy ul. Strażackiej.

Dotychczas zrobione nowe chodniki są dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Nie tworzą się już kałuże po większych opadach deszczu, a wcześniej taki problem był przed budynkiem szkoły.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021