W Stalowej Woli

“Fotoradary” bez specjalnych ostrzeżeń

“Fotoradary” bez specjalnych ostrzeżeń

Czy te kamery nie powinny być specjalnie oznaczone? Chodzi o urządzenia zainstalowane na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77 z drogą wojewódzką nr 871 w Stalowej Woli.

O to pytają kierowcy. Zastanawiają się takie urządzenia, które rejestrują tych, którzy przekraczają skrzyżowanie na czerwonym świetle nie powinny być specjalnie oznaczone. – Czy przed tym skrzyżowaniem nie powinny być umieszczone znaki, które informują o kamerach. Przecież, przed fotoradarami są takie informacje – pyta kierowca z powiatu stalowowolskiego. A ci, którzy naruszą te przepisy otrzymują takie samo zdjęcie jak fotoradarów i postępowanie jest analogiczne jak w przypadku przekroczenia prędkości.

O tę sprawę zapytaliśmy w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który pełni  nadzór nad tymi urządzeniami, a takich jest 20 w całym kraju.
Przepisy nie przewidują oznakowania tych urządzeń. Jest to inna sytuacja niż w przypadku fotoradarów, przed którymi jest znak D 51 – automatyczna kontrola prędkości. Analogicznie oznakowywane są odcinkowe pomiary prędkości, z dodatkową tabliczka, że  jest to kontrola prędkość na konkretnym odcinku z podaniem jego długości. Wiele miesięcy przed włączeniem tych urządzeń, rejestrujących przejazdy na czerwonym świetle, informowaliśmy o ich lokalizacji, czy to za pośrednictwem mediów, czy na naszej stronie internetowej. W każdej chwili można sprawdzić ich lokalizację  – wyjaśnia Łukasz Majchrzak z CANARD-u

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021