W Stalowej Woli

Franciszek Zaborowski kandydatem na prezydenta Stalowej Woli?

Franciszek Zaborowski kandydatem na prezydenta Stalowej Woli?

STRACH PRZED ZABOROWSKIM

W obozie władzy w Stalowej Woli robi się nerwowo. Zbliżają się wybory i prezydent Lucjusz Nadbereżny coraz częściej będzie musiał rozglądać się skąd wyrośnie konkurent. Na razie nic nie słychać, kto miałby być kandydatem opozycji. Jednak wśród radnych coraz częściej słyszy się spekulacje, ze Nadbereżnemu konkurent może wyrosnąć wręcz pod nosem. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że jest pewne, iż taki kandydat już jest. Chodzi o Franciszka Zaborowskiego
Jeszcze jakiś czas temu Zaborowski należał do aktywnych krytyków obecnego prezydenta. Te krytyki ustały. Tłumaczono to tym, że Zaborowski dostał ciepła posadę w MZK, gdzie nie bardzo wiadomo na czym polega jego praca, ale za to jest dobrze płatna. W międzyczasie z różnych wiarygodnych źródeł napływały informacje, że Zaborowski był przewidywany na prezesa Huty. To też miał być ruch, który odsuwałby go od spraw miasta i od potencjalnego startu w wyborach prezydenckich. Do tego jednak nie doszło.

Sprawa potencjalnego startu Zaborowskiego odżywa ponownie. Niektórzy radni są przekonani, że wystartuje. Formalnie Zaborowski jest członkiem klubu radnych PiS, ale w spotkaniach radnych PiS ponoć udziału nie bierze. Słychać głosy, że w obawie o jego krytyczne opinie po prostu nie jest zapraszany na te spotkania. Czy Zaborowski może być groźnym konkurentem dla Nadbereżnego? Już raz startował w wyborach na prezydenta i uzyskał zupełnie dobry wynik. W ostatnich wyborach do Rady również uzyskał bardzo dobry wynik bez prowadzenia intensywnej kampanii. Pewnie wiele zależałoby od kampanii, ale żaden kandydat z Nabereżnym na czele nie powinien lekceważyć tego kandydata. Pewne zdarzenia mogą świadczyć, ze coś jest na rzeczy.

Chodzi i sytuację w MZK. W tej komunalnej spółce nie dzieje się najlepiej. Ponoć jest sprawa, która jest tykającą bombą zegarową. Miesiąc temu dokonano spektakularnych ruchów kadrowych. Zwolniono kilka osób, które wydawały się nie do ruszenia. O tych sprawach jeszcze napiszemy wkrótce po zebraniu dodatkowych informacji i ustaleniu kilku faktów. Na skutek tych spraw zagrożona jest pozycja obecnej prezes MZK. W MZK słychać głosy, że gdyby Nadbereżny miał odpowiedniego człowieka, to obecnej prezes już by nie było w MZK. I w tym momencie łączy się sytuacja w MZK z ewentualnymi politycznymi planami Zaborowskiego. Otóż to Zaborowski miałby zostać nowym prezesem MZK. W ten sposób Nadbereżny pozbyłby się potencjalnego konkurenta, który uwikłałby się w problemy MZK. Już niedługo przekonamy się, czy sprawy potoczą się tak, jak przewidujemy.
Grzegorz Poniedzielski

 

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021