W Stalowej Woli

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo  w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem premier Bety Szydło.

Sprawę tę początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak ta placówka złożyła wniosek o wyłącznie, by zachować pełną bezstronność  i obiektywizm tego postępowania z uwagi na to, że podlegają pod Prokuraturę Regionalna w Krakowie, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dlatego też ta sprawa została przekazana do tarnobrzeskiej okręgówki.

Postępowanie to było prowadzone z zawiadomienia posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Według parlamentarzystów funkcjonariusze mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego do którego doszło 10 lutego.
Zastrzeżenia dotyczyły tego, że funkcjonariusze mieli bezzasadnie zatrzymać Sebastiana K., a także niezasadnie przedstawić mu zarzut spowodowania wypadku, a także uniemożliwić mu korzystania z pomocy obrońcy podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Chodziło także o nieobjęcie przez prokuratorów kierownictwa nad czynnościami wykonywanymi na miejscu wypadku.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,  zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy nie potwierdził zasadności zarzutów podnoszonych w złożonym przez posłów zadomawianiu o uzasadnionym podejrzeniu pełnienia przestępstwa. Przeprowadzone postępowanie nie ujawniło okoliczności, które wskazywałyby na niedopełnienie obowiązków czy też przekroczenie uprawnień jakich rzekomo mieli dopuścić się zarówno funkcjonariusze policji, jak również prokuratorzy w zakresie wykonywanych przez nich czynności na miejscu wypadku. Prowadzone przez nich czynności procesowe były zgodne z obowiązującym stanem prawnym oraz podejmowane były w oparciu o obowiązujące w tym zakresie uregulowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021