W Stalowej Woli

Gdy na drodze nic nie stanie, to ma w planach „posłowanie”

Gdy na drodze nic nie stanie, to ma w planach „posłowanie”

Andrzej Szlęzak, „dwójka” na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu, rozpoczął oficjalną kampanię wyborczą do parlamentu.

Na spotkaniu przedwyborczym zostało także przedstawionych kilku innych kandydatów do Sejmu z okręgu nr 23 z listy PSL-u, a także kandydatka do Senatu, Lidia Błądek, startująca z własnego komitetu wyborczego z poparciem ludowców.

Andrzej Szlęzak podkreślał, że mimo tego, że Polska, nasz region, Stalowa Wola ma się czym pochwalić, to nie znaczy, że wszytko jest zrobione, że nie ma już problemów. – Nigdy nie będzie takiego stanu, że będziemy wszyscy zadowoleni z tego, co mamy w kraju, bo nigdy takiej sytuacji w żadnym państwie nie było. Zawsze trzeba będzie pokonywać jakieś przeszkody i kłopoty, ale chodzi o to, abyśmy je pokonywali w sposób zorganizowany, abyśmy, obojętnie z jakiej opcji politycznej jesteśmy, potrafili się porozumieć. Partią, która zawsze opowiadała się za zdrowym rozsądkiem, która zawsze reprezentowała polski interes narodowy było PSL. M. in. dlatego do tej partii przyszedłem. Mam nadzieję, że PSL będzie w parlamencie tym ugrupowaniem, które będzie forować nastroje, miarkować pewne zbyt gwałtowne reakcje, które będzie reprezentantem zdrowego rozsądku. To nie znaczy, że PSL nie ma być tym ugrupowaniem, które chce dynamicznego rozwoju kraju, które nie boi się podejmować ważnych decyzji, które bierze na siebie świadomą odpowiedzialność – argumentował swój wybór Andrzej Szlęzak.

ul_A4.indd
Podkreślał, że w najbliższych latach Polska będzie musiała rozstrzygnąć bardzo trudne i ważne problemy. Nadchodząca kadencja, to kadencja ostatniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. – Za 4 – 5 lat, kiedy skończą się tak duże środki unijne trzeba będzie polegać na sobie. Czy Polska jest do tego przygotowana? Z mojej perspektyw, 12- letniego samorządowca zarządzającego jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce, uważam, że nie jesteśmy do tego przygotowani – mówił były prezydent Stalowej Woli.
Podkreślał, że PSL jest i powinien pozostać rzecznikiem Polski powiatowej. Niestety i w Unii Europejskiej, i w Polsce, model rozwoju kraju, to stawianie na największe ośrodki miejskie, na budowanie Polski metropolitalnej. – To jest ogromne zagrożenie dla tego, co my nazywamy Polską powiatową, dla wsi, małych i średnich miast, dla takich ośrodków jak Stalowa Wola, która ma ambicje, własny wysoko technologicznie rozwinięty przemysł, ale również własne zaplecze naukowo – badawcze, bo już widać, że gros pieniędzy te mniejsze ośrodki omija – stwierdzał.
Apelował do wyborców, by głosowali na ludzi z ich regionu.

ul_A4.indd
– Popierajcie kandydatów PSL-u, bo my jesteśmy kość z kości, krew z krwi, reprezentantami Polski powiatowej. Bo my jesteśmy tu zakorzenieni, w swoim regionie i chcielibyśmy, żeby tutaj, te wsie, gminy, miasteczka żyły rozwijały się, a nie wyludniały i wymierały, żeby miały młodych, prężnych mieszkańców, żeby kwitła mała i średnia przedsiębiorczość. Zrozumcie drodzy państwo, że trzeba głosować na swoich, bo oni wtedy czują się z tym regonem związani i przed wami odpowiedzialni. Mamy niestety w tym regionie z tym problemy – mówił kandydat na posła.
Trzeba zaznaczyć, że nie jest to debiut byłego prezydenta Stalowej Woli na listach wyborczych do Sejmu, bo kandydował on już dwa razy na posła – w 1992 r. z ramienia Zjednoczenia Chrześcijańsko – Narodowego, a w 2001 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości.

30 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021