sport

Gdyby nie bieganie moje życie byłoby nudne

Gdyby nie bieganie moje życie byłoby nudne

Za kilka miesięcy matura i podjęcie ważnych, życiowych decyzji. Jednak sport zawsze był i będzie u niej na pierwszym miejscu. Nie będzie długiego odpoczynku, ponieważ zaraz po nowym roku ruszają ostre treningi, przygotowujące do nowego sezonu. Angelika Sarna, podopieczna trenera Stanisława Anioła, młoda lekkoatletka z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” Stalowa Wola, uważa, że życie bez sportu to nuda.

– Zaraz po nowym roku wyjeżdżam do Spały na dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej. Treningi będą tam pod okiem trenera Mirosława Barszcza, który jest też trenerem kadry i przygotowuje tzw. 800 „metrówki”, czyli dystans, w którym czuję się najlepiej – mówi Angelika. Jak zaznacza, jeszcze sama nie wie, gdzie będzie studiować. Ma wiele zagranicznych propozycji. – Piszą do mnie trenerzy m. in z Florydy i San Francisco. Zastanawiam się nad tym, co dalej, gdzie rozpocznę naukę, co będzie ze mną. Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, ale wierzę, że się wszystko ułoży – mówi.

Lekkoatletka nie wyobraża sobie życia bez biegania. – Gdy patrzę na niektórych moich rówieśników, którzy nie uprawiają żadnych sportów, nie spędzają aktywnie czasu, to myślę, że ich życie jest po prostu nudne – stwierdza. Jednocześnie zachęca do spędzania aktywnie czasu, szczególnie teraz, gdy modne jest bieganie i bycie „fit”. – Powinniśmy zadbać o swoje zdrowie już od najmłodszych lat, poprawić swoją kondycję czy to na siłowni czy nawet zwyczajnie biegając po lesie – dodaje.

Ten sezon nie będzie należał do łatwych, bowiem na Angelikę czekają kwalifikacje m. in. na Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w lutym w Toruniu. Ma ona duże szanse, aby się zakwalifikować. Później będą meetingi, na których będzie mieć okazję, aby zrobić minimum na Mistrzostwa Świata. To jej cel na przyszły rok. A czego by jeszcze sobie życzyła w Nowym Roku?
– Przede wszystkim zdrowia, bo jeśli ono będzie, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby mieć lepsze wyniki. Tak jak w ubiegłym roku byłam liderką tabel, tak też w tym, chciałabym utrzymać tę pozycję. Ogromne wsparcie mam u swoich rodziców, którzy dodają mi wiele sił i motywują przed każdym startem. Na nich mogę liczyć w każdej sytuacji – mówi Angelika.

Andrzej Tomaszewski

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021