W Stalowej Woli

Gdzie będzie stalowowolskie centrum seniora?

Gdzie będzie stalowowolskie centrum seniora?

Seniorzy bardzo prężnie działają w Stalowej Woli  dlatego też chcą mieć swoje oficjalne miejsce, w którym będą mogli się spotykać. Obecnie władze miasta rozważają, w którym budynku takie centrum będzie mogło powstać. Jeśli zapadnie decyzja, to będę podejmowane dalsze kroku by je odpowiednio przystosować.

Pod uwagę brany był lokal przy ul. Okulickiego, należący do starostwa, w którym mieściła się Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. – Ze strategii starostwa wynika, że ma on już swoje przeznaczenie, zatem o nim już nie możemy myśleć. Z lokali miejskich pozostaje tylko i wyłącznie lokal przy ul. Staszica i drugi, który będzie prawdopodobnie do dyspozycji, po tym jak część wydziałów urzędu miasta przeprowadzi się budynku dyrekcji naczelnej Huty. Zatem prawdopodobnie zwolni się budynek, w którym znajdują się obecnie świadczenia rodzinne przy ul. Skoczyńskiego – mówił podczas obrad Miejskiej Rady Seniorów prezydent Lucjusz Nadbereżny. Jak zaznaczył ten ostatni lokal jest do rozważenia, gdyż są tam wysokie schody, a to może być utrudnieniem dla osób starszych, ponadto nie ma za dużej powierzchni.

Chciałbym, abyśmy w tym roku podjęli decyzję, który to będzie lokal, aby na państwa wniosek rada miejska mogła jeszcze w tym roku  zabezpieczyć środki na projekt techniczny. W tym roku musielibyśmy ogłosić przetarg na wykonanie projektu technicznego adaptacji tego pomieszczenia na cele funkcjonowania centrum seniora – mówił prezydent. Zaznaczał, że w tej sprawie sami seniorzy będą mogli sugerować swoje propozycje, zachęcał by zobaczyli jak takie centra funkcjonują w innych miastach.

Prezydent zadeklarował, że jeśli będzie projekt techniczny, to w przyszłym roku znajdą się środki na wykonanie prac i lokal mógłby być oddany seniorom do użytku.
Seniorzy będą tez mieć do dyspozycji inne miejsce przy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Placówka ta złożyła skuteczny wniosek do wojewody na program Senior +, w związku z tym ,klub, który mieścił się na zapleczu przejdzie gruntowną modernizację, zmieni się pod względem jakości i funkcji dla seniorów. Ponadto w przyszłym roku na zapleczu MOPS-u planowana jest budowa  wiaty, która będzie służyła do spotkań świeżym powietrzu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021