W powiecie

Gdzie jest dyrektor GOK-u w Bojanowie?

Gdzie jest dyrektor GOK-u w Bojanowie?

 Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Do redakcji stw24.pl dotarły sygnały iż szumnie zapowiadany rozkwit oferty kulturalnej dla zapracowanych mieszkańców gminy Bojanów zakończył się tak szybko, jak szybko i niespodziewanie się zaczął.

Otóż pełniący obowiązki dyrektora  Gminnego Ośrodka  Kultury Jakub Sancakli w dniu wczorajszym złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W grudniu 2017 roku „gruchnęła” informacja, iż od 1 stycznia 2018 roku stanowisko dyrektora obejmie osoba o której marzyć mogą instytucje kultury, o zasięgu ogólnopolskim, a to Wójt Sławomir Serafin wyłuskał taką ,,perełkę” -managera gwiazd. Po pięciu nieudanych „eksperymentach” na tym gorącym stołku, nadeszły tłuste lata dla kultury- myślał wójt.

I co-ano klops. Ustawa antykorupcyjna złamana ?
Aureola nowego pełniącego obowiązki dyrektora tak oślepiła włodarza gminy, iż zapomniał wyegzekwować od nowego p.o. dyrektora oświadczenia majątkowego które zgodnie obowiązującym prawem, ów manager powinien złożyć do 31 stycznia 2018 roku . Zgodnie z prawem wójt Sławomir Serafin powinien z dniem 1 lutego wstrzymać wynagrodzenie pełniącego obowiązki dyrektora Jakuba Sancakli , ponieważ nie dostarczył oświadczenia majątkowego do urzędu gminy ,ale z niewiadomych nam przyczyn, wójt tego nie zrobił ,nawet do dnia złożenia wypowiedzenia. W rozmowie z naszym portalem wójt Sławomir Serafin wyjaśnia „Odpowiedzialność w całej tej sytuacji ponosi Pani Sekretarz która nie dopatrzyła ,iż oświadczenie majątkowe nie zostało złożone w terminie. Sprawa wyszła przy okazji sporządzania wykazu osób zobowiązanych do złożenia oświadczenia majątkowego dla urzędu skarbowego”.

Co się stało, że się w…….ło?
W przesłanych do redakcji dokumentów wynika iż w dniu 18 maja 2018 wójt zażądał od pełniącego obowiązki dyrektora Jakuba Sancakli aby w terminie nieprzekraczalnym 14 dni uzupełnił brakujące oświadczenie majątkowe w innym przypadku wstrzyma wynagrodzenie dyrektorowi.

oswiadczenie1

Jak musiał się zdziwić wójt kiedy to w dniu wczorajszym otrzymał rezygnację pana Jakuba z zajmowanego stanowiska. Kolejnym faktem jest iż pełniący obowiązki dyrektora był pod specjalnym parasolem ochronnym  jest informacja  używania przez pana Jakuba pieczątki- DYREKTOR.

pieczatka-1

Czy zatem była to ułańska fantazja? Czy brak nadzoru ze strony organu nadzorującego. W kontekście przedstawionych faktów wydaje się oczywiste ze PAN wójt wystąpi do sądu ,aby odzyskać niesłusznie wypłacone wynagrodzenie .Czy przymknie oko ,a koszty poniosą podatnicy gminy Bojanów? W Bojanowie „Gra o tron” zaczyna się po raz siódmy w ciągu trzech kadencji ,może tym razem „Król” podejmując decyzje o zatrudnieniu dyrektora, nie okaże się nagi?

Grzegorz Poniedzielski

44 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021