W Stalowej Woli

Gdzie staną stojaki rowerowe ?

Gdzie staną stojaki rowerowe ?

Gdzie i kiedy staną oraz jak będą wyglądać stojaki rowerowe, które wywalczyli cykliści ze Stalowej Woli w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręć kilometry”? Tego dowiemy się zapewne już za niespełna dwa miesiące.

Przymnijmy, Stalowa Wola znalazła się na 15. miejscu w kraju wśród ponad tysiąca miast, które brały udział w 5. edycji tej akcji organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Rowerzyści ze Stalowej Woli przejechali dokładnie 187 207 km. To dało im premiowaną stojakami pozycję. By je zdobyć należało znaleźć się w pierwszej dwudziestce. Jednak nie chodziło tylko o same stojaki, ale też o udowodnienie, że Stalowa Wola jest miastem rowerów. Była to też promocja zdrowego stylu życia i roweru jako środka transportu.
Każdy, kto „kręcił” kilometry ma swój udział w tym, że w mieście, w trzech miejscach staną kolorowe stojaki, w których będzie można zaparkować po 5 jednośladów.
Zapytaliśmy w fundacji, kiedy się pojawią i jak będą wyglądać. Jak powiedziała nam Agata Stachowiak, obecnie fundacja kontaktuje się z władzami miast, a także z firmami i ustala lokalizację stojaków.

Do końca stycznia będziemy już mieć ustalone wszystkie lokalizacje,  a stojaki ustawimy przed rozpoczęciem sezonu rowerowego, czyli końcem marca lub początkiem kwietnia.  W Stalowej Woli, podobnie jak i w pozostałych zwycięskich miastach, staną trzy parkingi rowerowe, w których będzie po pięć miejsc. Gdzie dokładnie staną, to będziemy mogli powiedzieć dopiero po podpisaniu umowy z właścicielami gruntów, czyli mogą to być nie tylko władze miasta, ale też prywatne firmy – mówi Agata Stachowiak.

Wzorem poprzednich lat i doświadczeń w innych miastach, fundacja sama też typuje miejsca,  w których mogłyby się sprawdzić parkingi dal rowerów i gdzie są najbardziej przydatne. Są to m.in.  uczelnie, szkoły, biblioteki, instytucje kulturalne.
W poprzednich edycjach akcji w miastach stanęły pomarańczowe stojaki z listkami, to jakie teraz będą jeszcze nie wiadomo. Niewykluczone, że zostanie wybrany jakiś inny wzór. Fundacja zaznacza, że jednak będzie taki sam dla wszystkich 20 zwycięskich miast. Kształt być może się zmieni, ale praktyczność i funkcjonalność tych urządzeń pozostanie.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021