W Stalowej Woli

Gdzie staną „wykręcone” stojaki rowerowe?

Gdzie staną „wykręcone” stojaki rowerowe?

W ubiegłym roku Stalowa Wola brała udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji „Kręć kilometry”organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Miasto znalazło się wśród 20, które wykręciło najwięcej kilometrów, a tym samym zdobyło stojaki rowerowe.

Rowerzyści przejechali łącznie 187 207 km, co dało 15. miejsce w kraju. Rywalizacja polegała na przejechaniu jak największej liczby kilometrów w okresie od 1 maja do 30 września. Każdy cyklista, który brał udział w tej akcji  rejestrował swoje trasy na smartfonie za pomocą aplikacji.  Dla wielu osób była to świetna zabawa, rywalizacja między miastami, a przede wszystkim aktywne spędzanie czasu. Zatem każdy, kto dodał chociaż kilka kilometrów ma swój udział w wygranej i zajęciu 15. miejsca w Polsce.  A nagroda, to pomarańczowe stojaki rowerowe w sumie na 30 jednośladów. Będą mogły być ustawione w maksymalnie trzech lokalizacjach.

Zapytaliśmy organizatora, kiedy i gdzie będą montowane.
Jak informuje Krzysztof Śpiewek, członek zarządu, dyrektor operacyjny Fundacji Allegro All For Planet, termin montażu stojaków jest przewidziany od maja.
Fundacja Allegro, rozmawia po kolei z miastami, które znalazły się w pierwszej 20 i ustala lokalizacje stojaków. Obecnie rozmowy są prowadzane z tym samorządem, który jest na 8. pozycji, czyli z Łodzią. Z racji tego, że fundacja ma tylko dwóch pracowników, jest to wydłużone w czasie. Rozmowy ze Stalową Wolą powinny być około maja. Zatem kolorowe stojaki pojawią się w mieście w okresie wakacyjnym.

Fundacja sama sprawdza, w których miejscach najczęściej przebywają rowerzyści i  gdzie jest najbardziej uzasadnione ustawienie stojaków, chociaż liczy także na propozycje lokalizacji od samych rowerzystów. Przy czym te miejsca muszą być ogólnie dostępne, przez cały czas dla wszystkich, nie mogą być to tereny zamknięte. Konieczne jest też ustalenie właściciela gruntów. Jeśli już jest wszystko ustalone przyjeżdża ekipa i montuje stojaki. Cały koszt ponosi fundacja, samorządy nic nie płacą.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021