W Stalowej Woli

Gdzie w Stalowej Woli można oddać dobre ubrania?

Gdzie w Stalowej Woli można oddać dobre ubrania?

Masz w swojej szafie dobre rzeczy, które mogą się jeszcze przydać innym, a chcesz by trafiły rzeczywiście do potrzebujących? Nie wiesz, gdzie je oddać? Takie miejsca są w Stalowej Woli.

Co prawda na osiedlach stoją kontenery różnych organizacji, które zbierają zużytą odzież, koce, kołdry, buty, jednak nie wszyscy chcą tam wrzucać rzeczy dobrej jakości, z obawy, że mogą być one w różny sposób wykorzystane.
Okazuje się, że w Stalowej Woli są miejsca, w których można oddawać ubrania. Jednym z nich jest zarząd powiatowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Z darów tu przekazywanych korzystają klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jak zaznacza Wiesława Łukaszek z PKPS-u obecnie są  potrzebne zimowe rzeczy, kurtki, spodnie męskie, ubranka dziecięce, a szczególnie konieczne są buty. Ważne jest to, by rzeczy te były czyste, niezniszczone, w dobrym stanie,  kompletne, z guzikami, sprawnymi zamkami. Często jest tak, że osoby, które korzystają z tego rodzaju pomocy, nie mają możliwości wyprać tych rzeczy.

Polski Komitet Pomocy Społecznej mieści się przy ul. Hutniczej 8, na I p. , dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godz 9.00 – 13.00.

Ubrania można też codziennie przynosić do stalowowolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który mieści się również przy ul. Hutniczej 8, na tym samym piętrze, co PKPS.
Do PCK mieszkańcy przez cały przekazują odzież, trafiają tu też nieraz ostatnie partie i sztuki ze sklepów. Wszytko jest segregowane i wieszane na wieszakach w pomieszczeniu do tego przeznaczonym. – Osoby potrzebujące przychodzą tu i niejednokrotnie wychodzą z kompletem odzieży. Taka akcja pomocowa trwa u nas cały rok. Oczywiście jeśli ktoś chce przekazać odzież, to powinna być czysta i w dobrym stanie, nadająca się od razu do założenia – mówi Antoni Kłosowski, prezesa zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku  w godz. 7.00 – 15.00, wydawanie odzieży odbywa się w piątki w godz. 9.00 – 12.00.

Jeśli ktoś ma do oddania ubrania, a także inne rzeczy przydatne w domu, może skontaktować się także ze stalowowolskim stowarzyszeniem Dobro Powraca pod nr tel. 503 603 676. Stowarzyszenie nie ma swoich magazynów, dlatego też należy wcześniej zgłosić chęć przekazania darów. Jeśli okaże się, że w danym momencie są osoby, które skorzystają z tej konkretnej pomocy, to stowarzyszenie chętnie przekaże dary potrzebującym.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021