W Stalowej Woli

Głos seniorów będzie słyszalny w mieście

Głos seniorów będzie słyszalny w mieście

– W lipcu na sesji podejmiemy decyzję o powołaniu Rady Seniorów, która będzie działała przy Radzie Miasta oraz przy Prezydencie Miasta. Ja, jako młody człowiek potrzebuję rady i wsparcia ludzi doświadczonych, tak aby ten głos był jeszcze bardziej słyszalny w Stalowej Woli – zapowiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

– Jedyne co mogę powiedzieć widząc Państwa tak licznie zgromadzonych, to duma i radość, że w Stalowej Woli mamy tak aktywnych seniorów. Ludzi, którzy mając już tak wielkie doświadczenie życiowe, zdobytą wiedzę przez lata, chcą ją systematyzować, pogłębiać, dalej się rozwijać i pracować – mówił Nadbereżny do seniorów.
– Pan prezydent nalał balsam na nasze serca obiecując utworzenie Rady Seniorów. Z tym to wnioskiem UTW i inne środowiska senioralne zwróciły się kilka miesięcy temu. Za taką decyzję dziękujemy – mówiła Janina Proszowska, przewodnicząca rady programowej UTW.

Włączenie seniorów w działania samorządu prezydent zapowiadał już w swojej kampanii wyborczej. – To szacunek dla osób, które przez lata budowały Stalową Wolę i dzisiaj chcą się dzielić swoim zaangażowaniem i doświadczeniem – podkreśla.
To w jaki sposób i na jakich zasadach Rada Seniorów będzie działać określi regulamin, który jest obecnie tworzony, będzie on załącznikiem do uchwały. Zostanie poddany pod dyskusje tych osób, które z niego będą korzystać.
Ile osób będzie wchodziło w skład tej rady jeszcze nie wiadomo, jednakże nie może to być duża liczba, ponieważ wtedy praca nie byłaby efektywna. Oczywiście w ich działaniach partnerem będzie samorząd.
Jak wyjaśnia Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta, będzie to organ doradczy, w jego skład będą wchodzić przedstawiciele stowarzyszeń i klubów zrzeszających seniorów. Takich organizacji na terenie Stalowej Woli działa kilkanaście. Te osoby są bardzo aktywne, chcą wiele zrobić nie tylko dla swojego środowiska – osób starszych, ale także dla ogółu miasta. – Mają wiele ciekawych pomysłów, inicjatyw, chcielibyśmy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Chcemy żeby głos seniorów był słyszalny w Stalowej Woli – dodaje.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021