W Stalowej Woli

Głos seniorów będzie słyszalny w mieście

Głos seniorów będzie słyszalny w mieście

– W lipcu na sesji podejmiemy decyzję o powołaniu Rady Seniorów, która będzie działała przy Radzie Miasta oraz przy Prezydencie Miasta. Ja, jako młody człowiek potrzebuję rady i wsparcia ludzi doświadczonych, tak aby ten głos był jeszcze bardziej słyszalny w Stalowej Woli – zapowiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

– Jedyne co mogę powiedzieć widząc Państwa tak licznie zgromadzonych, to duma i radość, że w Stalowej Woli mamy tak aktywnych seniorów. Ludzi, którzy mając już tak wielkie doświadczenie życiowe, zdobytą wiedzę przez lata, chcą ją systematyzować, pogłębiać, dalej się rozwijać i pracować – mówił Nadbereżny do seniorów.
– Pan prezydent nalał balsam na nasze serca obiecując utworzenie Rady Seniorów. Z tym to wnioskiem UTW i inne środowiska senioralne zwróciły się kilka miesięcy temu. Za taką decyzję dziękujemy – mówiła Janina Proszowska, przewodnicząca rady programowej UTW.

Włączenie seniorów w działania samorządu prezydent zapowiadał już w swojej kampanii wyborczej. – To szacunek dla osób, które przez lata budowały Stalową Wolę i dzisiaj chcą się dzielić swoim zaangażowaniem i doświadczeniem – podkreśla.
To w jaki sposób i na jakich zasadach Rada Seniorów będzie działać określi regulamin, który jest obecnie tworzony, będzie on załącznikiem do uchwały. Zostanie poddany pod dyskusje tych osób, które z niego będą korzystać.
Ile osób będzie wchodziło w skład tej rady jeszcze nie wiadomo, jednakże nie może to być duża liczba, ponieważ wtedy praca nie byłaby efektywna. Oczywiście w ich działaniach partnerem będzie samorząd.
Jak wyjaśnia Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta, będzie to organ doradczy, w jego skład będą wchodzić przedstawiciele stowarzyszeń i klubów zrzeszających seniorów. Takich organizacji na terenie Stalowej Woli działa kilkanaście. Te osoby są bardzo aktywne, chcą wiele zrobić nie tylko dla swojego środowiska – osób starszych, ale także dla ogółu miasta. – Mają wiele ciekawych pomysłów, inicjatyw, chcielibyśmy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Chcemy żeby głos seniorów był słyszalny w Stalowej Woli – dodaje.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021