W Stalowej Woli

Góra śmieci stale rośnie przy mogiłach

Góra śmieci stale rośnie przy mogiłach

Problem ten trwa od lat i uwłacza temu miejscu. Tuż przy grobach, na obrzeżu nekropoli od strony Al. Jana Pawła II rośnie góra śmieci. Chodzi o cmentarz parafialny na os. Rozwadów w Stalowej Woli. Czy uda się go w końcu rozwiązać?

W tej sprawie już wielokrotnie interweniowali mieszkańcy. I dalej pytają, czy problem ten zostanie rozwiązany. Jest to cmentarz parafialny i parafia jest też odpowiedzialna za wywóz odpadów i z tego obowiązku też się wywiązuje. Tylko, że kontener na śmiecie zmieszane oraz pojemniki na szkło i plastik są ustawione przy wejściu od ul. Klasztornej, zaś przy drugim wejściu ich nie ma. Zatem wiele osób, by już się nie wracać zostawia odpady właśnie przy tym drugim wejściu. Nie pomaga tabliczka informująca o zakazie wysypywania odpadów.

Nielegalne śmietnisko jest już poza terenem cmentarza na działce gminnej. Miasto co jakiś czas systematycznie sprząta to miejsce. Jednakże wiadomo, że odpady podchodzą z cmentarze i za ich zagospodarowanie odpowiedzialny jest właściciel tego terenu.
W okolicach 1 listopada  miasto ustawiło kontener na odpady, bo jak tłumaczy Witold Tutak, naczelnik wydziału gospodarki odpadami w Urzędzie Miasta, jest to tańsze, niż później sprzątanie odpadów z gruntu, do czego jest potrzebny sprzęt. To było robione zapobiegawczo, jednakże miasto nie może tam na stałe ustawić kontenera i dać przyzwolenia na wyrzucanie odpadów na działkę gminną, pochodzących z cmentarza.

Zapytaliśmy naczelnika czy problem ten w końcu zostanie rozwiązany.
Rozmawiamy z parafią i administratorem. Jesteśmy otwarci na współpracę dla dobra mieszkańców. To miejsce powinno godnie wyglądać. Problem polega na tym, że pomimo zakazu, są tam nielegalnie wyrzucane odpady przez osoby odwiedzające cmentarz. Apelujemy o to, by mieszkańcy gromadzili odpady w kontenerze przy wejściu od ul. Klasztornej – mówi naczelnik.
Dodaje, że jeśli chodzi o cmentarz komunalny, przy ul. Ofiar Katynia, to nie ma absolutnie żadnego problemu z utrzymaniem czystości i porządku. Z tym, że koszty wywozu odpadów ponosi gmina.
Za nielegalne wyrzucanie odpadów grozi kara grzywny od 100 do 500 zł. Kilka osób już zostało ukaranych mandatem, za wyrzucanie śmieci właśnie przy rozwadowskim cmentarzu.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021