W Stalowej Woli

Gospodarz pilnie potrzebny!

Gospodarz pilnie potrzebny!

Władze miasta postanowiły kupić od Huty budynek dyrekcji i przeznaczyć go na swoje potrzeby administracyjne i lokalizację startupów. Budynek ma kosztować około pięciu milionów złotych. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku. Cenny architektonicznie obiekt miasto kupuje, żeby nie poszedł w niepowołane ręce i jest wykorzystywany dla potrzeb miasta. Jednak gdy sprawie się trochę bliżej przyjrzeć, to pojawia się co najmniej duże zdziwienie. Bo tak na prawdę po co miastu ten budynek?

Jeżeli dla potrzeb rozrastającej się administracji, to bardzo źle, ponieważ będą rosnąć koszty funkcjonowania miejskiej biurokracji dla którego nie ma przecież racjonalnego uzasadnienia. Gadanie o startupach można między bajki włożyć, bo gdyby miastu zależało na rozwoju tego rodzaju działalności, to nie pozbywałoby się inkubatora technologicznego. Nie widać więc jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia dla kupna tego budynku. Jest jeszcze coś, co zwyczajnie wola o pomstę do nieba i świadczy o całkowitym braku gospodarności.

Dosłownie naprzeciwko budynku dyrekcji Huty znajduje się budynek po dawnej szkole specjalnej. Budynek jest własnością miasta i stoi niemal pusty od lat. Jego stan techniczny nie nie jest idealny, ale powiedzmy za milion – półtora można go wyremontować i umieścić to, co władze miasta chcą zrobić w budynku dyrekcji. Różnica między kwotą kupna budynku dyrekcji, a kosztem remontu byłej szkoły, to lekko licząc trzy miliony. Świadomość tego musi po prostu wkurzać. Ale na tym nie koniec.

Miasto ponoć przekazało budynek po szkole MZK, a ta firma prawdopodobnie będzie chciała go sprzedać, bo musi pilnie łatać swoje dziury finansowe. Mówi się nawet o tym, że byłą szkołę chce kupić jedna z niemieckich firm z terenu Stalowej Woli i zaadaptować ją na coś w rodzaju hotelu robotniczego dla Ukraińców. Znający się na rzeczy mówią, że jak MZK sprzeda byłą szkolę za trzy miliony, to będzie sukces. Jednak cały czas w stosunku do ceny dyrekcji Huty różnica wynosi prawie dwa miliony. Jak się na to patrzy, to chce się głośno krzyczeć; gdzie jest w tym mieście gospodarz!

Weronika Przestój

Fot. UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021