W Stalowej Woli

Gospodarz pilnie potrzebny!

Gospodarz pilnie potrzebny!

Władze miasta postanowiły kupić od Huty budynek dyrekcji i przeznaczyć go na swoje potrzeby administracyjne i lokalizację startupów. Budynek ma kosztować około pięciu milionów złotych. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku. Cenny architektonicznie obiekt miasto kupuje, żeby nie poszedł w niepowołane ręce i jest wykorzystywany dla potrzeb miasta. Jednak gdy sprawie się trochę bliżej przyjrzeć, to pojawia się co najmniej duże zdziwienie. Bo tak na prawdę po co miastu ten budynek?

Jeżeli dla potrzeb rozrastającej się administracji, to bardzo źle, ponieważ będą rosnąć koszty funkcjonowania miejskiej biurokracji dla którego nie ma przecież racjonalnego uzasadnienia. Gadanie o startupach można między bajki włożyć, bo gdyby miastu zależało na rozwoju tego rodzaju działalności, to nie pozbywałoby się inkubatora technologicznego. Nie widać więc jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia dla kupna tego budynku. Jest jeszcze coś, co zwyczajnie wola o pomstę do nieba i świadczy o całkowitym braku gospodarności.

Dosłownie naprzeciwko budynku dyrekcji Huty znajduje się budynek po dawnej szkole specjalnej. Budynek jest własnością miasta i stoi niemal pusty od lat. Jego stan techniczny nie nie jest idealny, ale powiedzmy za milion – półtora można go wyremontować i umieścić to, co władze miasta chcą zrobić w budynku dyrekcji. Różnica między kwotą kupna budynku dyrekcji, a kosztem remontu byłej szkoły, to lekko licząc trzy miliony. Świadomość tego musi po prostu wkurzać. Ale na tym nie koniec.

Miasto ponoć przekazało budynek po szkole MZK, a ta firma prawdopodobnie będzie chciała go sprzedać, bo musi pilnie łatać swoje dziury finansowe. Mówi się nawet o tym, że byłą szkołę chce kupić jedna z niemieckich firm z terenu Stalowej Woli i zaadaptować ją na coś w rodzaju hotelu robotniczego dla Ukraińców. Znający się na rzeczy mówią, że jak MZK sprzeda byłą szkolę za trzy miliony, to będzie sukces. Jednak cały czas w stosunku do ceny dyrekcji Huty różnica wynosi prawie dwa miliony. Jak się na to patrzy, to chce się głośno krzyczeć; gdzie jest w tym mieście gospodarz!

Weronika Przestój

Fot. UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021