Fotorelacje

Green Velo oficjalnie otwarte

Green Velo oficjalnie otwarte

35 kilometrów ścieżki, 4 miejsca obsługi rowerzystów oraz specjalna kładka rowerowa – cała ta infrastruktura powstała na terenie Powiatu Stalowowolskiego w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. Wiedzie on u nas przez 3 gminy: Pysznicę, Radomyśl nad Sanem oraz Zaleszany.

       Prace nad budową i przygotowaniem trasy rowerowej na naszym terenie były prowadzone w okresie od lipca do grudnia. Przypomnijmy, że jest ona fragmentem potężnej inwestycji, rozciągającej się na terenie aż 5 województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Tylko na samym Podkarpaciu Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” ma aż 430 km długości, z czego 35-kilometrowy odcinek przebiega właśnie przez Powiat Stalowowolski. – Z tego aż 23,5 kilometra wzdłuż dróg powiatowych. Ta inwestycja cieszy nas tym bardziej, że tylko 7,5 km trasy wyznaczono na zasadach ogólnych – po istniejących drogach, a pozostała jej część trasy wiedzie już po nowo wybudowanych ścieżkach, bądź przebudowanych ciągach pieszo-rowerowych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów, których w naszym powiecie przecież nie brakuje – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

       Całkowity koszt realizacji projektu Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” na terenie Powiatu Stalowowolskiego, to ok. 19 mln zł – włączając w to ścieżki oraz pozostałą infrastrukturę powstałe zarówno przy drogach powiatowych, jak i wojewódzkich. Większa część szlaku przebiega jednak przy drogach powiatowych, bo aż 23,5 z w sumie 35 km. W ramach tej inwestycji, przy drogach powstały ścieżki asfaltowe o szerokości 2,5 m oraz adaptowano chodniki z kostki brukowej o szerokości od 2,5 m do 3 m, specjalnie z myślą o cyklistach powstała też kładka rowerowa w miejscowości Wola Rzeczycka. Dodatkowo, wzdłuż trasy na naszym terenie powstało 4 MOR-y, czyli Miejsca Obsługi Rowerzystów – w: Pysznicy, Woli Rzeczyckiej, Radomyślu nad Sanem i Kępiu Zaleszańskim. – To potężna inwestycja, a najlepiej świadczą o tym liczby – jej budowa na naszym terenie wzdłuż samych tylko dróg powiatowych kosztowała ponad 13,6 miliona złotych. Prace nad nią nie były łatwe, zwłaszcza z powodu błyskawicznego tempa, jakie nam – jako partnerowi zadania – narzucono. Ale dzięki jego realizacji, nasz powiat stał się integralną częścią fantastycznego przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie jest Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo”, który liczy w sumie ponad 2 tysiące kilometrów długości – mówi starosta Zarzeczny.

       Dokładny przebieg Wschodniego Szlaku Rowerowego na terenie Powiatu Stalowowolskiego wygląda następująco: Kłyżów – Pysznica – Jastkowice – Musików – Rzeczyca Okrągła – Kępa Rzeczycka – Wola Rzeczycka – Żabno – Radomyśl nad Sanem – Skowierzyn – Zaleszany – Kępie Zaleszańskie. Interaktywna mapa, na której można zobaczyć cały szlak oraz jego szczegółowe odcinki, znajduje się tu: http://greenvelo.pl/geoportal/?locale=pl_PL&skin=1

www.stalowowolski.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020