Kronika Policyjna

Groził śmiercią za butelkę wódki

Groził śmiercią za butelkę wódki

23-letni mieszkaniec Stalowej Woli odpowie za kradzież rozbójniczą. Kilka dni temu mężczyzna ukradł ze sklepu butelkę wódki. Za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa.

Stalowowolscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży butelki alkoholu o wartości 32 złotych przez młodego mężczyznę ze sklepu przy ulicy Poniatowskiego w Stalowej Woli. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży doszło w minioną niedzielę około godz. 23. W tym czasie do sklepu wszedł młody człowiek, który chciał kupić butelkę wódki. Kiedy ekspedientka podała mu alkohol poprosił jeszcze o piwo, a gdy sprzedawczyni udała się po towar, mężczyzna zabrał wódkę i wybiegł ze sklepu.

Ekspedientka pobiegła za nim chcąc odzyskać skradzione mienie, wówczas mężczyzna w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego alkoholu zagroził kobiecie pozbawieniem życia. Kobieta przestraszyła się gróźb, a złodziej uciekł.

Policjanci zaczęli szukać przestępcy. Sprawdzali monitoring, zbierali informacje i weryfikowali je. Ich praca przyniosła efekt w postaci zatrzymania podejrzewanego o ten czyn 23-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Śledczy zatrzymali go w poniedziałek po południu. Mężczyzna w momencie zatrzymania był pijany, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zabranych dowodów 23-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 23-latek za przestępstwo, którego się dopuścił będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021