W Stalowej Woli

Grube miliony idą na wodę

Grube miliony idą na wodę

Blisko 39 mln zł – kosztowały w ubiegłym roku inwestycje i prace związane z ochroną przeciwpowodziową na terenie powiatu stalowowolskiego. Największe przedsięwzięcie zakończyło się w gminie Radomyśl nad Sanem, powstał zbiornik retencyjny w Rzeczycy Długiej.

Ponadto w tej gminie został też zmodernizowany wał przeciwpowodziowy przy Sanie na odcinku około 7 km (w ramach tych prac wykonanych zostało  6 przejazdów wałowych). Zmodernizowany też został lewy wał Sanu na odcinku około 5 km, już na terenie gminy Zaleszany, tu też zostało rozbudowanych 10 przejazdów.

Natomiast na terenie powiatu tarnobrzeskiego rozbudowany został lewy wał rzeki  Łęg, na długości około 2,5 km oraz prawy na odcinku blisko 6 km. Celem tej inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w gminie Zaleszany w miejscowościach Kępie Zaleszańskie i Kotwa Wola oraz w gminie Gorzyce.

Z informacji, którą przekazał tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych do Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, wynika że w ub. roku na prace związane z utrzymaniem wałów i urządzeń melioracyjnych na ternie powiatu zostało wydane 538 tys. zł.

M.in. zostały wykonane prace konserwacyjne na: rzece Pyszanka w Stalowej Woli, Pysznicy, Kłyżowie; rzece Osa w Kępiu Zaleszańskim i Kotowej Woli; Sannie w Motyczu Szlacheckim i Zaleszanach; rzece Strachodzka w Witkowicach, Orzechowie i Antoniowie; na Łukawicy w Woli Rzeczyckiej, Rzeczycy Okrągłej, Kępie Rzeczyckiej i Rzeczycy Długiej; rzece Filipka w Gwoźdźcu; na kanale w Chwałowicach i Antoniowie.
Prace te polegają m.in. na koszeniu trwa raz lub dwa razy w roku, likwidowaniu lisich nor oraz usuwaniu tam bobrów na rzekach.
Warto wspomnieć że na terenie powiatu stalowowolskiego jest 78,5 km wałów przeciwpowodziowych.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021