W powiecie

Grzegorz Czajka dyrektorem stalowowolskiego szpitala

Grzegorz Czajka dyrektorem stalowowolskiego szpitala

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Grzegorzowi Czajce. Kierownictwo nad lecznicą przejmie od 3 sierpnia 2020 r.

Uchwałę o zatrudnieniu Grzegorza Czajki na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Zarząd Powiatu przyjął w dniu 30 lipca. – Nie jestem zwolennikiem ściągania managerów z daleka, wolę współpracować z ludźmi związanymi z naszym regionem, znającymi i rozumiejącymi lokalne uwarunkowania. Dlatego cieszę się, że nowy dyrektor jest od urodzenia związany ze Stalową Wolą. Przede wszystkim jednak jest dobrym finansistą, ma duże doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie wiele lat przepracował na stanowiskach kierowniczych. Dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, czyli Andrzej Komsa będzie wspierał go w sprawach medycznych, dodatkowo ja jako starosta mogę obiecać dalsze wsparcie od samorządu powiatowego dla szpitala – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie. W sektorze bankowym zajmował się m.in. współpracą z samorządami oraz zarządzanymi przez nie szpitalami powiatowymi, a także wojewódzkimi. Podczas krótkiej konferencji prasowej, na której starosta przedstawił go jako nowego pełniącego obowiązki dyrektora szpitala, zapowiedział, że zależy mu na dobrej współpracy ze szpitalną załogą, ponieważ tylko dobrze zgrany zespół jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie szpitale. – Oczywiście dokładnie przyjrzę się również finansom placówki, bo to sprawa kluczowa, a w najbliższym czasie musimy się skupić na zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji, czyli budowie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowie Oddziału Neurologii – mówił Grzegorz Czajka podczas spotkania z dziennikarzami.

Podziękował również staroście oraz Zarządowi Powiatu za zaufanie, którym został obdarzony, a także pochwalił organ założycielski szpitala, czyli Powiat Stalowowolski, za dotychczasowe wspieranie lecznicy. – Widać, że szpital jest doinwestowany, co w dużej mierze zawdzięcza oczywiście właścicielowi. Uważam, że ta placówka ma bardzo duży potencjał, również kadrowy – stwierdził Grzegorz Czajka.
Jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala, rozpocznie pracę od najbliższego poniedziałku – 3 sierpnia 2020 r.

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Sala gimnastyczna w Jastkowicach już po remoncie

stw24.pl21 września 2020
rowery na łace

Czwarta wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani”

stw24.pl18 września 2020

Strażacy z Antoniowa otrzymają nowy wóz

stw24.pl17 września 2020

Przejazd kolejowy w Kłyżowie wyłączony z ruchu

stw24.pl17 września 2020
szpital stalowa namiot

Szpital w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na chirurgię

stw24.pl15 września 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie stalowowolskim

stw24.pl14 września 2020

Rusza budowa otwartej sieci światłowodowej na terenie Gminy Bojanów

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020

“Zdemaskowani” wycieczka rowerowa w gminie Pysznica

stw24.pl10 września 2020