W Stalowej Woli

Gubimy najwięcej rowerów

Gubimy najwięcej rowerów

Zgubiłeś coś, a może Ci ukradli? Sprawdź może jest w Biurze Rzeczy Znalezionych.  A może coś znalazłeś i szukasz właściciela, tu możesz to zwrócić. 

Takie biuro funkcjonuje w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli, jego prowadzenie spoczywa na samorządzie. O tym, że takie miejsce jest niewiele osób wie. Czasem ktoś coś znajduje i nie wie, co ma z tym zrobić, a bez problemu może to oddać w biurze.

Jednak, w przypadku znalezienia rzeczy, której posiadanie wymaga pozwolenia, np. amunicji, broni, materiałów wybuchowych, a także w przypadku znalezienie dokumentów, np. dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, należy je oddać na policji.
Biuro może też odmówić przyjęcia rzeczy, której wartość szacunkowa nie przekracza 100zł, chyba że jest to przedmiot o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej.
Po przyniesieniu znalezionego przedmiotu sporządzany jest protokół. Trzeba zaznaczyć, że osoba, która coś znalazła może żądać znaleźnego, w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy.

Rzecz znaleziona, która nie zostanie odebrana przez właściciela w przeciągu roku, po tym jak starostwo wyśle do niego wezwanie, albo w przeciągu dwóch lat, gdy właściciel jest nieznany, przechodzi na własność znalazcy. Jednak ten, musi zgłosić się po odbiór rzeczy w terminie nie krótszym niż 2 tygodnie od momentu otrzymania zawiadomienia. W przypadku nieodebrania rzeczy w tym terminie jej właścicielem staje się powiat.

Osoby poszukujące swojej zguby, które zgłoszą się do biura, powinny określić, gdzie daną rzecz zgubiły, opisać jej stan, wskazać charakterystyczne cechy, znaki szczególne, a także przedstawić jakieś dowody stwierdzające posiadanie zagubionej rzeczy, np. dowód zakupu, zdjęcia przedmiotu, numery seryjne, własne oznaczenia, albo też wskazać jakie były widoczne ślady zużycia.

Do stalowowolskiego biura trafia najwięcej rowerów, są też telefony komórkowe, a także pieniądze.
Obecnie na stronie starostwa jest ogłoszone wezwanie, do osób, które mogą być właścicielami trzech rowerów, podana jest marka, a także numer seryjny i kolor. Dwa jednoślady zainteresowani  mogą odebrać do listopada przyszłego roku, a jeden do stycznia 2018 roku.

Biuro mieście się się na II pietrze w Wydziale Organizacji i Zarządzania Kryzysowego, pok. 203, tel. 15 643 37 45., jest czynne od poniedziałku do piątku w godz 7.30-14.30.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021