sport

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

Hala pneumatyczna nad boiskiem na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli oficjalnie została przekazana do użytku. Ta nietuzinkowa inwestycja lokuje tym samym Stalową Wolę w wąskim gronie miast wyposażonych w profesjonalny obiekt, dający możliwość treningu dzieciom, młodzieży i dorosłym przez cały rok.

– Nie jest to obiekt tymczasowy, uzyskaliśmy wyśrubowane parametry bezpieczeństwa. Obiekt będzie realizował strategię rozwoju sportowego i fizycznego w Stalowej Woli. Dzisiejszym dniem kończymy właściwy etap budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Zamykamy ten rozdział inwestycyjny przygotowując jednocześnie kolejne inwestycje – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

– Bardzo cieszę się, że mamy obiekt, w którym młodzież będzie mogła trenować przez cały rok i rozwijać swoje pasje sportowe – dodał Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Hala pneumatyczna znajduje się w zarządzie PCPN dlatego o jego możliwościach technicznych i planach mówił gospodarz miejsca, dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak. Boisko o długości 56 metrów i szerokości 40 metrów jest dwukrotnie szersze niż standardowe Orliki na terenie miasta. Hala przykryta jest tzw. balonem, który w najszerszym punkcie ma wysokość 16 metrów. Temperatura w środku dostosowana jest do pory roku i utrzymywana w granicach 10-12 stopni Celsjusza.

Hala, jak zaznaczył Mateusz Nowak, dostępna jest codziennie, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-22.00. Przypominamy, że obiekty PCPN-u mogą być wynajmowane na zasadzie odpłatności, zarówno przez kluby piłkarskie, stowarzyszenia, czy osoby fizyczne. Szczegóły oferty dostępne są na stronie PCPN. Informacje można też uzyskać dzwoniąc na numer 15 810 94 64 lub pisząc na adres e-mail: pcpn@stalowawola.pl.

Stalowowolski obiekt jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne, a nie samorząd. Inwestycja warta 1,5 miliona złotych sfinansowana została ze środków budżetu miasta i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

hala pcpn

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Super Seria U12 Oliwii w Pszczynie – Zakończenie Tenisowego roku 2020

stw24.pl13 stycznia 2021

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

stw24.pl16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

stw24.pl9 listopada 2020

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

stw24.pl6 listopada 2020

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

stw24.pl4 listopada 2020