sport

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

Hala pneumatyczna nad boiskiem na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli oficjalnie została przekazana do użytku. Ta nietuzinkowa inwestycja lokuje tym samym Stalową Wolę w wąskim gronie miast wyposażonych w profesjonalny obiekt, dający możliwość treningu dzieciom, młodzieży i dorosłym przez cały rok.

– Nie jest to obiekt tymczasowy, uzyskaliśmy wyśrubowane parametry bezpieczeństwa. Obiekt będzie realizował strategię rozwoju sportowego i fizycznego w Stalowej Woli. Dzisiejszym dniem kończymy właściwy etap budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Zamykamy ten rozdział inwestycyjny przygotowując jednocześnie kolejne inwestycje – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

– Bardzo cieszę się, że mamy obiekt, w którym młodzież będzie mogła trenować przez cały rok i rozwijać swoje pasje sportowe – dodał Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Hala pneumatyczna znajduje się w zarządzie PCPN dlatego o jego możliwościach technicznych i planach mówił gospodarz miejsca, dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak. Boisko o długości 56 metrów i szerokości 40 metrów jest dwukrotnie szersze niż standardowe Orliki na terenie miasta. Hala przykryta jest tzw. balonem, który w najszerszym punkcie ma wysokość 16 metrów. Temperatura w środku dostosowana jest do pory roku i utrzymywana w granicach 10-12 stopni Celsjusza.

Hala, jak zaznaczył Mateusz Nowak, dostępna jest codziennie, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-22.00. Przypominamy, że obiekty PCPN-u mogą być wynajmowane na zasadzie odpłatności, zarówno przez kluby piłkarskie, stowarzyszenia, czy osoby fizyczne. Szczegóły oferty dostępne są na stronie PCPN. Informacje można też uzyskać dzwoniąc na numer 15 810 94 64 lub pisząc na adres e-mail: pcpn@stalowawola.pl.

Stalowowolski obiekt jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne, a nie samorząd. Inwestycja warta 1,5 miliona złotych sfinansowana została ze środków budżetu miasta i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

hala pcpn

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021