W Stalowej Woli

Historia jak z bajki – MEGA SUKCES

Historia jak z bajki – MEGA SUKCES

Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli wywalczyli I i II miejsce w Polsce na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Organizatorem Olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów ogólnokrajowa federacja stowarzyszeń naukowych i naukowo – technicznych, posiadająca pełną osobowość prawną i finansową.

Eliminacje odbyły się w Koszalinie (zakwaterowanie w Mielnie bezpośrednio nad morzem!), gdzie 84 uczestników z 28 okręgów (laureaci eliminacji okręgowych) zmagało się w trzydniowej rywalizacji. Szewczyk Dawid i Bis Daniel zdobyli ex aequo po 93 punkty i po uwzględnieniu dodatkowych kryteriów regulaminu eliminacji centralnych ustalono, że I miejsce zdobył Daniel Bis uczeń klasy 2 technik mechatronik, II miejsce Dawid Szewczyk uczeń klasy 3 technik mechatronik. Jest to niewątpliwie największy sukces uczniów naszej szkoły. Tym bardziej należą się naszym laureatom gratulacje. Dodatkowo uczniowie w składzie:

· Dawid Szewczyk (kapitan),

· Daniel Bis,

· Grzegorz Rychlak,

Pod kierownictwem nauczyciela Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli Pana Marka Żureckiego reprezentowali Okręg Tarnobrzeski i zespołowo zdobyli III miejsce.

Olimpiada ma charakter naukowo – techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, historią wynalazków i prawem własności przemysłowej. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak i również poszerzenie ich wiedzy.

Po raz pierwszy w historii dwóch uczniów z jednej szkoły stanęło na podium olimpiady zajęli pierwsze i drugie miejsca, tym samym uzyskali wstęp na wyższe uczelnie w całej Polsce.

Opiekunem drużyny jest nauczyciel Marek Żurecki.

2zdj

3zdj

4zdj

5zdj

6zdj

7zdj

11zdj (Zycie jest piekne)

źródło: CEZ Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021