W Stalowej Woli

Historyczna inwestycja. W końcu będą mieć kanalizację

Historyczna inwestycja. W końcu będą mieć kanalizację

Kilka najbardziej zniszczonych ulic na os. Rozwadów w Stalowej Woli doczekało się w końcu remontu. Mieszkańcy od lat upominali się o ich modernizację. Teraz będą mieć normalne, równe drogi, którymi będzie można przejechać bez obawy, że zniszczy się zawieszenie czy urwie koło.

– Wykonanie kanalizacji deszczowej w tych ulicach pozwoli w kolejnych etapach na zrobienie nawierzchni. Uspokajam, że wszystko musi toczyć się w pewnym harmonogramie, prosimy mieszkańców o cierpliwość. Realizacja tych inwestycji pokazuje, że te zobowiązania w stosunku do osiedla Rozwadów są realizowane – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli podczas sesji Rady Miasta.

Kanalizacja deszczowa ma być robiona w ulicach: ul. Kochana (odcinek od ul. Brandwickiej do ul. Braci Szumielewiczów), ul. Mieszka I (od ul. Konopnickiej do ul. Brandwickiej), ul. 3 Maja (odcinek między ul. Szewską a ul. Grunwaldzką) oraz ul. Hubala. W przypadku tej ostatniej ulicy będzie zrobiona przy okazji kanalizacja w ul. Kopernika, gdyż w tej drodze jest zrobiony tylko zbiornik retencyjny.
Te prace mają zostać zrobione do połowy lipca. Wartość robót jest ustalona na 550 tys. zł, jest to wynagrodzenie tzw. kosztorysowe, czyli po wykonaniu robót znana będzie dokładna kwota.
Na części tych odcinków będzie robiona także nawierzchnia, jednakże zakres robót jest na razie wstępnie ustalony, bowiem ostateczny określi dokumentacja projektowa i kosztorys inwestorski. Obecnie zlecona jest dokumentacja projektowa.
Nowa nawierzchnia ma być na ulicach: ul. Braci Szumielewiczów (między ul. Mieszka I a ul. Grunwaldzką), ul. 3 Maja (na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Szewskiej), ul. Mieszka I (od ul. Konopnickiej do ul. Brandwickiej). Natomiast na ul. Kochana będzie odtworzona nawierzchnia po zrobieniu kanalizacji deszczowej, a na pozostałym odcinku będzie położona nakładka, to dlatego że miasto nie można wejść w prywatne działki, gdyż właściciele nie wyrażają na to zgody.
Joanna Piechuta 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021