Fotorelacje

Husaria opanowała rynek w Rozwadowowie

Husaria opanowała rynek w Rozwadowowie

325 lat temu na mocy przywileju lokacyjnego wydanego przez króla Jan IIII Sobieskiego, Gabriel Rozwadowski założył miasto Rozwadów. Rocznicę tę dziś obchodzili mieszkańcy już nie miasteczka, ale od 1973 roku, osiedla Stalowej Woli.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele farnym, a następnie wszyscy przeszli pod pomnik króla Jana III Sobieskiego, gdzie m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele rozwadowskich szkół złożyli kwiaty.

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, podkreślał, że mieszkańcy Rozwadowa, na przestrzenni tych trzech wieków niełatwej historii, zawsze pokazywali, że są narodem, który potrafi wyciągnąć rękę, pomagać, ale również budować, że są narodem przedsiębiorczym, silnym. – Ja jako prezydent miasta, które wspólnie od lat 70-tych z Rozwadowem tworzy naszą historię, dzisiaj mogę powiedzieć bardzo wyraźnie, że tożsamość, historia naszego miasta, ma dzisiaj dwie tradycje. Jedna to ta,która rozpoczęła się z ambitnym projektem Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowy Zakładów Południowych, a druga to ta, która sięga historii lokacji tego miasteczka – mówił prezydent do mieszkańców Rozwadowa, złożył im też bardzo poważne zobowiązanie, co do wyglądu tego osiedla.

– Mamy plan dla Rozwadowa, to miejsce, w którym się znajdujemy zostanie całkowicie zmienione, oczywiście z zachowaniem tożsamości. Rynek w Rozwadowie będzie dumą, także dla Stalowej Woli i regionu, że mamy takie miejsce łączące sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a także tradycje kolejnictwa. To dla nas wielkie zdanie, plan, który na pewno zrealizujemy – obiecał prezydent. Zaznaczał, że plany rewitalizacyjne złożone w ministerstwie uzyskały najlepszą ocenę, są w pierwszej 10. Co oznacza, że są realne do zrealizowania.

W ramach uroczystości organizatorzy przygotowali bardzo bogaty plan, którego głównym punktem był pokaz husarii w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz parada 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020