W Stalowej Woli

Huśtawka od św. Mikołaja

Huśtawka od św. Mikołaja

Jeśli ktoś myśli, że święty Mikołaj obdarowuje prezentami tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia, to może się zaskoczyć. 5 sierpnia, w środku lata odwiedził on Amelię Siembidę i jednocześnie wszystkie dzieci w Stalowej Woli i okolicach poruszające się na wózku inwalidzkim. W parku miejskim stanęła huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

Taką atrakcję dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim zażyczyła sobie Amelia w liście, który wygrał miejski konkurs „Co miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od św. Mikołaja?”. Spośród 116 listów jakie dzieci wysłały do świętego, tylko Amelia zażyczyła sobie czegoś nie dla siebie, pomyślała o innych i to przekonało brodatego dobrodzieja, by wybrać właśnie jej propozycję.

– Poprosiłam św. Mikołaja o huśtawkę dla niepełnosprawnych dzieci, ponieważ kiedy tutaj byłam na placu zabaw zobaczyłam niepełnosprawną dziewczynkę. Smutno mi się zrobiło kiedy nie mogła się bawić tak jak zdrowe dzieci i pomyślałam, żeby poprosić właśnie o to – mówi dziesięcioletnia Amelia.

Taka huśtawka dla dzieci na wózku inwalidzkim to wciąż rzadkość na placach zabaw. – To pierwsza tego typu instalacja na terenie Stalowej Woli, ale na pewno nie ostatnia. To co najbardziej cieszy, to inicjatywa Amelki, która mogła poprosić o wszystko dla siebie, a poprosiła o huśtawkę dla niepełnosprawnych dzieci. Cieszę się, że mogliśmy się stać narzędziem św. Mikołaja i spełnić to życzenie. To również dla nas wielka lekcja pokory jak wiele trzeba zrobić w naszym mieście, aby było bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że ta huśtawka będzie również ważnym miejscem integracji i szacunku dla osób niepełnosprawnych – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

hustawk um2

Instalacja stanęła między dwoma placami zabaw w parku miejskim, by zarówno maluchy, jak i trochę starsze dzieci mogły z niej korzystać. Urządzenie wyposażone jest w specjalny, rozkładany podest po którym wózek wjedzie do środka. Dzięki huśtawce niepełnosprawne dzieci będą mogły się w końcu bezpiecznie bawić się razem z innymi, bez barier i ograniczeń. Zadbajmy o to, by mogły się cieszyć nową zabawką jak najdłużej. Huśtawka jest przeznaczona tylko dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, dlatego apelujemy, by korzystać z niej zgodnie z przeznaczeniem i nie dewastować jej.

Źródło: Urząd Miasta Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021