W Stalowej Woli

Uczczą żołnierzy wyklętych – turniej halowej piłki nożnej

Uczczą żołnierzy wyklętych – turniej halowej piłki nożnej

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest I Otwarty Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się 26 lutego w Stalowej Woli.

Również Stalowa Wola włączyła się w przygotowania do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jednym z towarzyszących wydarzeń ma być halowy turniej piłki nożnej, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Stalowi Patrioci”.

„Taki turniej jest nie tylko promocją zdrowego trybu życia, czy zachęceniem do uprawiania sportu. Jest to także okazja do promowania wśród lokalnej społeczności bohaterskiej postawy Żołnierzy Niezłomnych, a także pamięci o nich” – mówi koordynator przedsięwzięcia.

Drużyny, chcące wziąć udział w turnieju, można zgłaszać do 24.02.2017 za pomocą formularza zgłoszeniowego, który należy wysłać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl (osoba kontaktowa – Tomasz 500 615 787).

Udział w turnieju jest bezpłatny, a rozgrywki będą odbywać się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Ponadto, w turnieju mogą uczestniczyć drużyny jedynie amatorskie oraz osoby, które najpóźniej w ostatecznym dniu zgłoszenia ukończyły 18 rok życia.  Warunkiem uczestnictwa osób poniżej 18 roku życia jest dostarczenie zgody rodziców, najpóźniej do dnia turnieju.  Do udziału w turnieju można zgłaszać maksymalnie drużyny 8 osobowe, jednak drużyny występują w czteroosobowych składach (3 zawodników + bramkarz) zaś każda drużyna może dokonać dowolnej ilości zmian w trakcie meczu.

Czas trwania meczu oraz system rozgrywek ustali organizator w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. Zachęcamy, zatem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu a dla zwycięzców ciekawe nagrody.

Jak podkreślają „Stalowi Patrioci” – „Zadaniem dzisiejszych  pokoleń jest wzmacnianie pamięci o Żołnierzach Wyklętych. My staramy się to uczynić poprzez sportową rywalizację Jesteśmy także współinicjatorami serii spotkań, które będą odbywać się w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu naszego miasta, ponieważ ważne jest to, aby i Ci najmłodsi zapoznawali się z niezakłamaną historią. Zapraszamy serdecznie wszystkich do rywalizacji w turnieju i do uczczenia w ten sposób pamięci Wyklętych!”

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/885140731588613/

Źródło: Stalowi Patrioci

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021