W powiecie

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Już 18 września 2015 roku, w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbędzie się II Forum Pszczelarskie, pt. „Stalowa pszczoła nie istnieje”. Przedsięwzięcie jest poświęcone ochronie pszczół, a jego organizatorem jest Powiat Stalowowolski.

– Zorganizowana przez nas w ubiegłym roku pierwsza konferencja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że nie mieliśmy wątpliwości, iż w tym roku odbędzie się jej kolejna edycja. I tym razem spotkaliśmy się z ogromnym odzewem – swój udział zapowiedziało tak wielu pszczelarzy, właścicieli pasiek i producentów miodu oraz wyrobów pochodzenia pszczelego, że z powodu ograniczeń lokalowych musieliśmy zamknąć listę osób chętnych do udziału w konferencji – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację konferencji.

IMG_7776

Podczas niej z prelekcjami wystąpią pracownicy takich instytucji jak: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli, Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Opolski, czy też Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wykłady będą dotyczyły m.in. chorób oraz zagrożeń dotyczących pszczół, a także wsparcia finansowego na rozwój pasiek.

O ile zapisanie się do udziału w konferencji jest już niemożliwe, to zapraszamy zainteresowanych – nie tylko właścicieli pasiek, hodowców pszczół, rolników i działkowców, ale wszystkich mieszkańców na kiermasz, jaki będzie towarzyszył konferencji w ramach II Forum Pszczelarskiego. – Bo forum nie jest wydarzeniem adresowanym wyłącznie do pszczelarzy. Do uczestnictwa w nim zachęcamy również zwykłych mieszkańców. Podczas kiermaszu w bibliotece Międzyuczelnianej będzie można skosztować i zakupić przepyszne, naturalne miody z najlepszych pasiek – zapewnia naczelnik Janiec.

II Forum Pszczelarskie_plakat

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zaleszany – Uwaga na oszustów !!!

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

„Kobiety Przyszłościowe” z Bojanowa-tradycyjne potrawy nowoczesny sprzęt

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Rozmawiali o budowie sieci światłowodowej na naradzie sołtysów

stw24.pl10 lutego 2021