W Stalowej Woli

Ile odpadów wytworzyli mieszkańcy Stalowej Woli?

Ile odpadów wytworzyli mieszkańcy Stalowej Woli?

Blisko 18,6 mln ton różnego rodzaju śmieci wyrzucili w ubiegłym roku mieszkańcy. Część odpadów nie trafiła na wysypisko, ale została przekazana do ponownego przetworzenia czy też zutylizowania.

Jak wynika z rocznej analizy stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Stalowa Wola za 2016 rok, łączna masa selektywnie odebranych odpadów komunalkach ulegających biodegradacji z tereny gminy to  dokładnie  996,520 ton, z czego przekazanych na składowisko odpadów innych niż niebezpieczne (odpady z targowiska) to 147 ton . Gmina osiągnęła poziom ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji.

Osiągnięty poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia takich odpadów jak papier, metale tworzywo sztuczne i szkło wyniósł 51 proc. Natomiast jeśli chodzi o poziom recyklingu odpadów budowlanych i rozbiórkowych innych niż niebezpieczne wyniósł 100 proc.

Jak czytamy w przedstawionej analizie, obecnie funkcjonujący system gospodarowania odpadami zapewnia kompleksową obsługę mieszkańców oraz właścicieli nieruchomości niezamieszkałych na terenie gminy. System ten należy do najbardziej rozbudowanych i kompleksowych w Polsce o wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki temu systematycznie wzrasta ilość zebranych odpadów surowcowych takich jak szkło, papier, plastik. Mieszkańcy przyzwyczaili się już do tego, że wszystkiego nie wrzucają do jednego kosza. Ponadto dzięki działaniom kontrolnym i porządkowym zmniejszyła się liczba dzikich wysypisk.

W ubiegłym roku systemem zbiórki odpadów komunalnych objętych było 47 513 właścicieli, z czego ogromna większość segregowała odpady, tylko w 499 przypadkach mieszkańcy nie zdecydowali się na to.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021