W Stalowej Woli

Ilu kierowców „złapały” kamerki?

Ilu kierowców „złapały” kamerki?

Łącznie 28 tys. przejazdów na czerwonym świetle zarejestrowały urządzenia, które są zainstalowane w 20 miejscach w całej Polsce, w tym w Stalowej Woli w ciągu drogi krajowej nr 77 i drogi wojewódzkiej nr 871 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej.

Jak informuje Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, z ostatnich zaktualizowanych danych,  czyli z I kwartału tego roku wynika, że urządzenia te zarejestrowały 28 tys. kierowców, którzy przejechali skrzyżowania na czerwonym świetle. Niestety jednak, system ten nie pokazuje liczby takich naruszeń z konkretnego miejsca, ale ogólną ich liczbę. Wskazuje jednak trzy miejsca, w których padły rekordy. I tak, podobnie jak w ubiegłym roku, a urządzenia działają od połowy listopada, najwięcej przejazdów na czerwonym świetle było w: Jabłonnej – 3700, Markach – 3500 Komornikach – 3200.  Stalowa Wola na szczęście nie znalazła się w tym niechlubnym gronie.

– Gdy podzielimy tę liczbę naruszeń przez liczbę dni i urządzeń, to wychodzi, że średnio rejestrują około 15 naruszeń na dobę. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie spadać, przejazd na czerwonym świetle jest bardzo niebezpieczny. Urządzenia te także zarejestrowały wypadki drogowe – mówi Łukasz Majchrzak.

Natomiast, jeśli chodzi o liczbę naruszeń przepisów ruchu drogowego, które odnotowały wszystkie urządzenia, a tych jest około 450,  którymi zarządza CANARD, czyli także fotoradary i urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, to było ich łącznie  320 tys. To zweryfikowane naruszenia. Natomiast nałożonych mandatów było 112 tys., a wezwań, czyli pism, które  były skierowane do właścicieli pojazdów na podstawie zebranych materiałów było 195 tys.
Z czego wynika taka liczba? Jak tłumaczy rzecznik CANARD-u, jest to specyfika materiału zdjęciowego, który jest weryfikowany. Nie każde zrobione zdjęcie będzie mogło się zakończyć wezwaniem,  gdyż  są przypadki pojazdów uprzywilejowanych, obcokrajowców zza wschodniej granicy, a także przypadki, gdy nie ma pełnych danych właściciela pojazdu.
Za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021