W Stalowej Woli

Innowacyjny zjazd spawalników w Stalowej Woli

Innowacyjny zjazd spawalników w Stalowej Woli

II Podkarpackie Seminarium Spawalnicze odbędzie się 28 maja w Inkubatorze Technologicznym i na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Będzie to druga edycja wydarzenia zapoczątkowanego rok temu.

– Pierwsze spotkanie menedżerów i pracowników firm Podkarpacia zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w spawalnictwie, które przed rokiem obyło się w naszym Inkubatorze zakończyło się sporym sukcesem. Jesteśmy wdzięczni firmie Linde Gaz Polska za organizację tej imprezy właśnie w naszym mieście. Współuczestnicząc w organizacji zaoferowaliśmy partnerom z Linde Gaz nasze dobre kontakty z firmami przemysłowymi miasta i regionu oraz uczelniami. Podobne atuty głównego organizatora, zaangażowanie się w to przedsięwzięcie Politechniki Rzeszowskiej dały przed rokiem świetny efekt – informuje dyr. Antoni Kopyto z Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli. Potwierdzeniem tych słów jest spodziewana w tym roku frekwencja. Udział zgłosiło ponad 250 przedstawicieli firm przemysłowych, producentów, dostawców oraz praktyków stosowania technologii spawalniczych jak też instytucji świata nauki.
Jak przed rokiem organizatorami będą firma Linde Gaz Polska, Politechnika Rzeszowska i ITSTW. Honorowy patronat nad tą imprezą, wchodzącą na stałe do kalendarza regionalnych wydarzeń związanych z rozwojem i innowacyjnością przyjęli Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny oraz JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Marek Orkisz. Miejscem Seminarium będą sąsiadujące ze sobą stalowowolskie obiekty Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej oraz Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.
Nadal celem podstawowym będzie przekazanie uczestnikom najnowszej wiedzy naukowej i praktycznej związanej ze spawalnictwem, praktyczna prezentacja sprzętu, urządzeń i technologii. – Wydaje mi się jednak, że największym walorem tego wydarzenia będzie bezpośredni kontakt praktyków spawalnictwa z producentami i naukowcami. To zawsze owocuje nowymi pomysłami, technologicznymi nowinkami, szeroko rozumianymi innowacjami. W tym upatruję szanse na główny dorobek tegorocznego seminarium” –przewiduje Cezary Kubicki, prezes iInkubatora w Stalowej Woli.
Uczestnicy oczekiwani będą w Stalowej Woli w czwartek, 28 maja, tym razem w obiekcie ZOD Politechniki Rzeszowskiej, od godz. 9.00. Program obejmie dwa obszerne panele konferencyjne dotyczące najnowszych technologii stosowanych w branży spawalniczej oraz ekspozycję najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, materiałów i wyposażenia spawalniczego, połączoną z prezentacją ich działania (ta część seminarium będzie miała miejsce w Inkubatorze Technologicznym). Zakończenie przewidywane jest na godz. 17. Wieczorem uczestnicy wezmą udział w tradycyjnej Biesiadzie Spawalniczej.
Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.itstw.pl .

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021