W Stalowej Woli

Innowacyjny zjazd spawalników w Stalowej Woli

Innowacyjny zjazd spawalników w Stalowej Woli

II Podkarpackie Seminarium Spawalnicze odbędzie się 28 maja w Inkubatorze Technologicznym i na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Będzie to druga edycja wydarzenia zapoczątkowanego rok temu.

– Pierwsze spotkanie menedżerów i pracowników firm Podkarpacia zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w spawalnictwie, które przed rokiem obyło się w naszym Inkubatorze zakończyło się sporym sukcesem. Jesteśmy wdzięczni firmie Linde Gaz Polska za organizację tej imprezy właśnie w naszym mieście. Współuczestnicząc w organizacji zaoferowaliśmy partnerom z Linde Gaz nasze dobre kontakty z firmami przemysłowymi miasta i regionu oraz uczelniami. Podobne atuty głównego organizatora, zaangażowanie się w to przedsięwzięcie Politechniki Rzeszowskiej dały przed rokiem świetny efekt – informuje dyr. Antoni Kopyto z Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli. Potwierdzeniem tych słów jest spodziewana w tym roku frekwencja. Udział zgłosiło ponad 250 przedstawicieli firm przemysłowych, producentów, dostawców oraz praktyków stosowania technologii spawalniczych jak też instytucji świata nauki.
Jak przed rokiem organizatorami będą firma Linde Gaz Polska, Politechnika Rzeszowska i ITSTW. Honorowy patronat nad tą imprezą, wchodzącą na stałe do kalendarza regionalnych wydarzeń związanych z rozwojem i innowacyjnością przyjęli Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny oraz JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Marek Orkisz. Miejscem Seminarium będą sąsiadujące ze sobą stalowowolskie obiekty Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej oraz Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.
Nadal celem podstawowym będzie przekazanie uczestnikom najnowszej wiedzy naukowej i praktycznej związanej ze spawalnictwem, praktyczna prezentacja sprzętu, urządzeń i technologii. – Wydaje mi się jednak, że największym walorem tego wydarzenia będzie bezpośredni kontakt praktyków spawalnictwa z producentami i naukowcami. To zawsze owocuje nowymi pomysłami, technologicznymi nowinkami, szeroko rozumianymi innowacjami. W tym upatruję szanse na główny dorobek tegorocznego seminarium” –przewiduje Cezary Kubicki, prezes iInkubatora w Stalowej Woli.
Uczestnicy oczekiwani będą w Stalowej Woli w czwartek, 28 maja, tym razem w obiekcie ZOD Politechniki Rzeszowskiej, od godz. 9.00. Program obejmie dwa obszerne panele konferencyjne dotyczące najnowszych technologii stosowanych w branży spawalniczej oraz ekspozycję najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, materiałów i wyposażenia spawalniczego, połączoną z prezentacją ich działania (ta część seminarium będzie miała miejsce w Inkubatorze Technologicznym). Zakończenie przewidywane jest na godz. 17. Wieczorem uczestnicy wezmą udział w tradycyjnej Biesiadzie Spawalniczej.
Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.itstw.pl .

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021