W Stalowej Woli

Inspektorzy pracy będą w budynku z Tęczą

Inspektorzy pracy będą w budynku z Tęczą

Oddział Państwowej Inspekcji Pracy będzie się mieścił w Stalowej Woli. Ma to nastąpić już w przyszłym roku. Taka decyzja zapadła w rządzie. Jest już wyznaczone miejsce, w  którym zlokalizowane będą biura inspektorów.

O szczegóły tych rządowych planów zapytaliśmy posła Rafała Webera.

– Rząd PiS w ramach tworzenia struktur instytucji państwowych w mniejszych miejscowościach powoła w Stalowej Woli Powiatową Inspekcję Pracy. Urząd ten będzie się mieścił w budynku Metalowca, w którym są wolne lokalne, a poza tym obiekt ten jest własnością spółki państwowej. Zatem idealnie pasuje do zagospodarowania przez PIP – wyjaśnia poseł. Jak dodaje Metalowiec jest położony w centrum miasta, w stosunkowo bliskiej odległości od wielu podmiotów gospodarczych,  więc reakcja inspektorów PIP po zgłoszeniu łamania prawa pracowniczego będzie natychmiastowa.

Przychylne tej lokalizacji są władze samorządowe, zadowolenia z tego nie ukrywa Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

– Bardzo nas cieszy, że instytucje takiego szczeble znajdą się w naszym mieście. Będziemy wspierać instalację wszystkich takich placówek. Oznacza to, że jesteśmy liczącym się ośrodkiem w planach rządowych, nie tylko jeśli chodzi o kwestie związane z przemysłem i wpisanie nas do „Planu Morawieckiego”, o czym ostatnio rozmawialiśmy podczas wizyty europosła Tomasza Poręby, ale także jako ośrodek skupiający ważne instytucje. Niewątpliwie wpływ na to ma także budowa drogi S 19 i obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Mam nadzieję, że jest to początek do lokalizacji kolejnych tego typu placówek w naszym mieście– mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Jak dodaje, dzięki temu powstaną również nowe miejsca pracy.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021