W Stalowej Woli

Inteligentne? – oznakowanie drogi w Rozwadowie

Inteligentne? – oznakowanie drogi w Rozwadowie

Na łączniku ul. Ściegiennego z ul. Rozwadowską na os. Rozwadów w Stalowej Woli obowiązuje znak zakazu ruchu tak z jednej jak i z drugiej strony. Zakaz jest postawiony tuż przy budynku dawnego zajazdu, gdzie mieści się sklep z dywanami. Klienci, jak i dostawcy sklepu mają problem z dojazdem.

By dojechać pod sklep, co prawda można skręcić bezpośrednio od ul. Rozwadowskiej (przy rynku), tylko że kierowca musi się zaraz zatrzymać, ponieważ pojawia się przed nim znak – zakaz ruchu. Zgodnie więc z przepisami musi wycofać auto na ruchliwą ul. Rozwadowską. A to już nie jest takie proste, gdyż jest tam ograniczona widoczność przez budynek zajazdu. Pozostaje więc złamanie przepisu.

Trzeba zaznaczyć jeszcze, że ktoś, kto wjeżdża od ul. Rozwadowskiej (przy skręcie do rynku) nie wie, że tuż za zakrętem jest zakaz ruchu. Bowiem nie ma wcześniej informacji o tym. Tak dla kierowców jadących ul. Rozwadowską od strony Stalowej Woli jak i od strony przeciwnej.

Natomiast chcąc wjechać bez większego kłopotu pod wyżej wspomniany sklep, trzeba wjechać w ul. Ściegiennego przy sklepie elektrycznym.

Obustronny znak zakazu ruchu został postawiony na prośbę mieszkanki, która skarżyła się, że auta podjeżdżają jej bezpośrednio pod drzwi domu. Ponadto wyjazd od ul. Ściegiennego na ul. Rozwadowską jest niebezpieczny, auta muszą się znacznie „wychylić”. Ponadto w tym momencie utrudniają wyjazd autobusom z rynku. Oczywiście na tym łączniku nie ma zakazu postoju.

Trzeba zaznaczyć, że wcześniej na miejscu znaku zakaz ruchu był znak droga jednokierunkowa i można było wjechać w tę ulicę od ul. Rozwadowskiej.

Zapytaliśmy policję czy taka organizacja ruchu jest zgodna z przepisami. Jak powiedział nam nadk. Krzysztof Gawlas, naczelnik wydziału ruchu drogowego, podejmie czynności by w tym miejscu było prawidłowe oznakowanie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że odcinek ul. Rozwadowskiej na wysokości budynku zajazdu ma być przebudowywany. Niewykluczone, że wtedy zostanie tam wprowadzona inna organizacja ruchu.

SONY DSCSONY DSC

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021