W Stalowej Woli

Inwalida ofiarą pożaru

Inwalida ofiarą pożaru

W jednym z mieszkań na osiedlu OZET, w nocy wybuchł pożar. Mieszkańcy głęboko już spali, ale to była ciepła noc i w większości mieszkań były uchylone okna. To prawdopodobnie uratowało innych przed nieszczęściem. Ktoś poczuł dym i wszczął alarm. Dla lokatora mieszkania na parterze było już za późno.

– Sygnał o pożarze w bloku przy ul. Energetyków otrzymaliśmy o godz. 2 w nocy – mówi kpt. Krystian Bąk, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. – Z okna mieszkania na parterze czteropiętrowego bloku wydobywał się gęsty dym.

Na miejsce pojechały 4 zastępy straży pożarnej, w sumie 14 strażaków. Zaraz dojechała karetka pogotowia i policyjne radiowozy. Lokatorem mieszkania, w którym się paliło był inwalida z amputowanymi nogami. Drzwi były zamknięte, ale nie zaryglowane. Zostały wyważone i strażacy przystąpili do gaszenia ognia. Zarzewie ognia było w jednym z pokoi. Po stłumieniu pożaru ratownikom ukazał się ponury widok. Na łóżku leżała osoba bez oznak życia. Był to 68-leetni właściciel mieszkania. Jego ciało było nadpalone. Po wyniesieniu na zewnątrz nie było już sensu podejmować akcji reanimacyjnej. Mężczyzna nie żył.

Gdy jedni strażacy walczyli z ogniem, ich koledzy i policjanci ewakuowali pozostałych mieszkańców klatki. W sumie godzinę pod blokiem spędziło 10 osób. Mieszkanie i całą klatkę schodową trzeba było oddymić. Akcja zakończyła się o godz. 3.30. Straty materialne szacowane są na 100 tys. zł, ale wiadomo, że nie one są najważniejsze. Przyczyna pożaru nie jest znana. Ustalą ją biegli.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021